Līgatne saņem Eiropas izcilākā tūrisma galamērķa 2011 balvu

27. septembrī Eiropas tūrisma dienā svinīgā Eiropas Komisijas rīkotā ceremonijā tika pasniegta balva Līgatnes kultūrvēsturiskajam ciematam kā nacionālajam uzvarētājam Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu (EDEN) konkursā. Balvu saņēma EDEN Latvija projektu vadītājs Armands Muižnieks un Līgatnes novada domes pārstāvji – Inese Okonova un Laimdota Lapiņa.

Konkursu par izcilākajiem tūrisma galamērķiem Eiropas Komisija rīkojajau piekto gadu. Šī gada tēma bija arhitektūras pieminekļu atjaunošana par tūrisma objektiem. Konkursā Līgatnes novada dome piedalījās ar darbu „Līgatnes papīrfabrikas ciemats – strādnieku vēsturiskā dzīvesveida liecinieks” un tika atzīts par konkursa uzvarētāju.

Iepriekšējo gadu uzvarētāji Latvijā ir bijuši Kuldīga, Rēzekne, Tērvete un Jūrmala. Šogad – Līgatne.

Pirms balvu pasniegšanas Līgatnes pārstāvji piedalījās konferencē, kas šogad tika veltīta industriāla mantojuma saglabāšanai, popularizēšanai un industriālā tūrisma veicināšanai.

28.septembrī visu tūrisma gala mērķu uzvarētāji tiekas, lai apspriestu EDEN galamērķu asociācijas dibināšanu un turpmākās sadarbības vīziju.

Divu dienu garumā Briselē vienlaikus ar tūrisma forumu norisinās arī tūrisma izstāde, kurā ar piedalās šā gada uzvarētāji no visas Eiropas Savienības un kandidātvalstīm. Izstādes apmeklētāji izrādīja lielu interesi par Līgatnes kultūrvēsturisko ciematu un Līgatnes papīrfabriku, kas pavisam drīz svinēs savu 200 gadu jubileju.


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas