LIZDA: Ārkārtas situācija tikai saasināja nozarē esošās problēmasIzglītības nozare ir jāpārtrauc pārslogot ar nemitīgām izmaiņām Covid-19 dēļ, intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Pēc viņas teiktā, izglītības nozarē vakcinēšanās pret Covid-19 aptvere ir augsta, tāpēc būtu jāļauj "elpot brīvāk" un strādāt pēc iespējas līdzīgākos apstākļos kā pirms pandēmijas. "Izglītības nozare ir jāpārtrauc pārslogot ar nemitīgām izmaiņām Covid-19 dēļ," uzsvēra LIZDA vadītāja.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība ir sagatavojusi atklāto vēstuli par ārkārtas situāciju nozarē, lai vērstu lēmējvaras un izpildvaras uzmanību par steidzami nepieciešamiem risinājumiem. Vēstulē tiek aktualizēta virkne samilzušu problēmu, kuru risināšanu likumdevēji un par nozares politiku atbildīgie jau ilgstoši atstājuši bez pienācīgas uzmanības.

"Ārkārtas situācija tikai saasināja nozarē esošās problēmas. Jau šobrīd varam paredzēt, ka pedagogiem un citiem nozarē strādājošiem, kuri turpinās darbu, pieaugs slodze, palielināsies vakanču skaits, kā rezultātā tiks apdraudēta izglītības procesa īstenošana. Šajā situācijā kā starp dzirnakmeņiem ir nokļuvuši izglītības iestāžu vadītāji, kuriem jānodrošina plānotā mācību satura īstenošana, strauji mainīgās epidemioloģiskās prasības, labvēlīga psihoemocionālā vide saspringtajos apstākļos," pausts vēstulē.

Vaicāta, vai pedagogi arī šajā mācību gadā saņems kādas piemaksas par darbu Covid-19 apstākļos, Vanaga atbildēja, ka šāds atbalsts būtu nepieciešams, taču pagaidām pedagogi tādu diemžēl vēl nesaņemot. No viņas teiktā gan izriet, ka piemaksas ir sagaidāmas, taču to plānotais apmērs arodbiedrību ne īpaši apmierina. Vienlaikus viņa arī norādīja, ka piemaksas neatrisināšot pedagogu izdegšanu un visas tās problēmas, ar kurām Covid-19 krīzes laikā ir nācies saskarties.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas