LIZDA plāno lūgt izvērtēt atsevišķu IZM ierēdņu atbilstību amatam saistībā ar ministrijas vadības maldināšanuLatvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) gatavojas lūgt izvērtēt atsevišķu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) augsta ranga ierēdņu atbildību amatam par ministrijas vadības maldināšanu.

LIZDA vadītāja Inga Vanaga intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāmā" sacīja, ka cilvēki, kas nozares ministrei nesniedzot korektu informāciju par notiekošo, turpinot strādāt IZM.

"Noteikti viens, bet nav izslēgts, ka tie var būt arī divi [IZM pārstāvji], kas pauda pilnīgi pretēju viedokli tam, ko mēs panācām ar šīs valdības pārstāvjiem streika sarunu ietvaros. Tāpēc pieteikums vēl tiks iesniegts, jo tā ir ļoti nopietna pretenzija pret ministriju, un mēs ļoti ceram, ka tiks izvērtēta arī viņu atbildība šajā situācijā. Tās ir divas epizodes streika sarunu ietvaros, kas ir eskalējušas situāciju ar nozares ministri," uzsvēra Vanaga.

Tāpat Vanaga paziņoja, ka pēc tikšanās ar ministriju ir panākta kopīga izpratne, ka 2023./2024. mācību gadam visas Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pieprasītās streika vienošanās ir izpildītas, bet līdz augusta vidum jāsagatavo vienošanās par turpmāko darbu.

"Ministri spēra pirmo soli, lai šo sadarbību stabilizētu, mēs atsaucāmies un piedāvājām šo sociālo mieru un nodarbinātības stabilitāti, jo skaidrs, ja puses konfliktē, tad arī tas ietekmē arī nozares darba ikdienu un vēlāk izglītības kvalitāti. Vienošanās tika izstrādāta un tā paredz precīzus uzdevumus ar precīziem termiņiem. Tas nozīmē, ka katra puse dod viens otram iespēju, bet no LIZDA puses mēs nezaudējam modrību un rīcības gatavību, jo te ir svarīga arī izpilde un tam mēs rūpīgi sekosim līdzi," sacīja Vanaga.

LIZDA vadītāja uzsvēra: "Mēs uztvērām šo ministres pirmā soļa speršanu kā vēlmi atjaunot konstruktīvu sociālo dialogu. Un mēs ļoti ceram, ka ministre ir arī beidzot sapratusi, ka, ja ir lēmumi precīzi ar summām, ar datumiem, tad LIZDA tam vienmēr sekos līdzi."

Foto: Valsts kanceleja
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas