LMA skatāma glezniecības katedras studentu darbu izstāde “Vilce”"Vilce" ir Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības katedras studentu izstāde, kura savu vietu ieņēmusi akadēmijas otrā stāva gaitenī, lai būtu pieejama un apskatāma visiem studentiem un apmeklētājiem.

"Vilces" ekspozīcija tiek mainīta reizi mēnesī un ikreiz apkopo 12 gleznas, kuras izstādīšanai izvirza paši studenti sava kursa ietvaros. No katra kursa – sākot no pirmā līdz maģistrantūras kursiem – tiek izvirzīti divi darbi.

Pirmā "Vilce" tika atklāta šī gada 31. oktobrī, bet no 14. novembra ir apskatāma jau otrā "Vilces" ekspozīcija.

"Vilce" pēc būtības simbolizē māksliniekā mītošo un neremdināmo degsmi radīt un ietver sevī arī mūžīgu mācību un attīstības procesu. Pašu studentu iniciētā un organizētā izstāde ir studiju procesa nozīmīga sastāvdaļa. Jaunie mākslinieki mācās komunicēt savā starpā, strādāt komandā, veidot jēgpilnas diskusijas par radītajiem darbiem, aplūkot un novērtēt kolēģu radīto, apzināt glezniecības dažādību, iedvesmoties vienam no otra. Tā ir arī iespēja akadēmijas studiju procesa laikā iepazīt praktiskās darbu eksponēšanas nianses un aptvert savu ieguldījumu kopējā procesā.

24. novembrī “Riga Last Thursdays” galeriju vakara ietvaros no plkst. 18:00 līdz 22:00 "Vilcē" varēs ne tikai aplūkot izstādi, bet arī vērot glezniecības studiju procesu klātienē, iepazīties ar mākslas darbu radīšanas aizkulisēm un aprunāties ar autoriem – glezniecības katedras studenti strādās uz vietas un gaidīs apmeklētājus.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas