LMT Viedtelevīzija demonstrēs divas dokumentālās filmas par Džoniju Depu un Amberu HērstuPasaulē ik dienu tiek šķirts tūkstošiem laulību, taču lielākoties nianses paliek plašākai publikai nezināmas un tiek pārrunātas vien tuvāko draugu un radinieku lokā. Taču divu Holivudas aktieru – Džonija Depa un Amberas Hērdas – šķiršanās kļuva par dzīvesstila mediju apspriestāko tēmu pāris gadu garumā, bulvāru avīzes vai ikdienu nāca klajā ar jauniem, sensacionāliem apgalvojumiem par viena vai otra uzvedību. Līdz ar to tikai likumsakarīgi, ka šim stāstam pievērsās arī dokumentālā kino veidotāji. 2021. gadā kanāls Discovery+ piedāvāja divu sēriju filmu “Džonijs pret Amberu” (Johnny vs Amber), 2022. gadā – “Džonijs pret Amberu. ASV tiesas prāva” (Johnny vs Amber: U.S. Trial). Abas šīs filmas Latvijas skatītājiem sadarbībā ar HBO demonstrēs LMT Viedtelevīzija – pirmo no 9.februāra, otro no 23. februāra.

Abas dokumentālās filmas veidotas pēc viena formāta, ļaujot izteikties abiem lielās jezgas vaininiekiem un viņus atbalstošajiem draugiem un tuviniekiem, tā rosinot skatītāju pašu nonākt līdz kādiem secinājumiem. Ja pirmā filma vairāk pievēršas skandāla publicitātei, tostarp Depa tiesvedībai pret dzeltenās preses flagmani “The Sun”, kas nopludināja virkni privātu materiālu, tad otrā filma pretendē uz ASV notikušās tiesvedības detalizētu izklāstu.
Deps un Hērda klātienē viens otru ieraudzīja 2009. gadā filmas “Ruma dienasgrāmata” (The Rum Diary), taču viņu attiecības sākās pāris gadus vēlāk, kad Deps bija izšķīries no savu divu bērnu mātes, dziedātājas Vanesas Paradī. 2015. gada februārī Deps un Hērda salaulājās uz privātas salas Bahamās, taču jau 2016. gada maijā Hērda iesniedza šķiršanās pieteikumu un prasību noteikt Depam tuvošanās aizliegumu. Kā galvenais iemesls tika minēta fiziska un morāla vardarbība. 2017. gadā laulība tika šķirta, Deps izmaksāja Hērdai sāpju naudu, un varēja gaidīt, ka ar to arī šīm trakajām attiecībām tiks pielikts punkts. Taču viss tikai sākās. Hērda turpināja publiski nākt klajā ar neglaimojošām atklāsmēm, kas būtiski ietekmēja Depa karjeru, Deps tiesājās ar dzelteno presi, Deps zaudēja būtiskas lomas un vienbrīd pat tika “atcelts” Holivudā, līdz beidzot Deps iesūdzēja tiesā Hērdu. Tieši šai tiesas prāvai veltīta otrā dokumentālā filma “Džonijs pret Amberu. ASV tiesas prāva”. Abas dokumentālās filmas ir nofiksējušas gabaliņu vēstures… kas, joprojām tiek rakstīta, jo bijušie laulātie savstarpējo tiesvedību 2022. gada beigās ir atsākuši.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas