LNB apmeklētājiem durvis vērs 12. jūnijā


No ceturtdienas, 12.jūnija apmeklētājiem būs atvērta Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB).


Apmeklētājiem četras dienas būs pieejami visi septiņi stāvi un tos atklās dazādi pasākumi.


No 12. jūnija līdz 15. jūnijam notiks LNB stāvu atvēršanas pasākums "Kaskādes", kurā tiks atspoguļots viss, ko piedāvās LNB. Savukārt no 17.jūnija apmeklētājiem būs iespēja arī arī apmeklēt 2. un 3. stāvu un iepazīt plašo grāmatu klāstu.


Kultūras ministre Dace Melbārde norāda, ka ir ļoti gandarīta, ka līdz ar LNB atvēršanu sāksies darbs ar pilnu jaudu. Ministre izteica arī cerību, ka LNB kalpos kā Latvijas brīvības simbols un arī kā nacionāls izglītības un izcilības centrs.

LNB oficiālā atklāšana notiks šī gada 29. augustā, pašlaik norisinas arī aktīvs sagatavošanas darbs, lai augustā bibliotēka spētu pienācīgi darboties un pildīt savas funkcijas.


Jau ziņojām, ka 6. jūnijā ēka tika pieņemta ekspluatācijā. LNB ēkas būvniecība tika sākta 2008.gada jūnijā, to veica  ”Nacionālā būvkompāniju apvienība”, ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji – SIA “Re&Re”, AS “RBSSKALS” un SIA “Skonto būve”.


Sākotnēji bibliotēkas būvniecības izmaksas prognozētas 163,06 miljoni eiro, taču noslēdzoties projektam beigu izmaksas sasniegušas 256,1 miljonam eiro.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas