LNO gatavojas pirmizrādei


Latvijas Nacionālajā operā (LNO) 24.maijā pirmizrādi piedzīvos Gaetāno Doniceti operas "Lucia di Lammermoor" iestudējums, kurā galveno lomu izpildīs pasaules mēroga operas zvaigzne Marina Rebeka.

Jauniestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents ir Kristofs Štillers, režisors - Andrejs Žagars, scenogrāfs - Andris Freibergs, kostīmu māksliniece - Kristīne Pasternaka, gaismu mākslinieks - Kevins Vins-Džonss, bet iestudējuma horeogrāfe ir Elita Bukovska.

Operas sižets balstīts Valtera Skota populārajā romānā "Lammermūras līgava", kas vēsta par nežēlīgu naidu starp divām Skotijas dzimtām 17.gadsimta beigās. Cīņā par bagātību un varu trauslās Lučijas sapņi par laimi un mīlestību sabirzt putekļos.

Šajā operā hipnotiskā galvenās varones ārprāta aina ir opermūzikas visspožākā pērle, savukārt "Lucia di Lammermoor" uzskatāma par Doniceti visslavenāko operu.

LNO veidotā iestudējuma darbība norisināsies 20.gadsimta 30.gadu Itālijā, Benito Musolīni ērā.

Lučijas lomā iejutīsies latviešu soprāns Marina Rebeka, kura iekarojusi Londonas Koventgārdenu Londonā, vācu operu Berlīnē, Vīnes valsts operu, "Teatro alla Scala" Milānā un šajā sezonā operas zvaigzne iekarojusi arī Ņujorkas Metropolitēna operu.

Tāpat Lučijas lomā iejutīsies Sonora Vaice un Olga Pudova.

Savukārt Edgardo Ravensvuda lomā iejutīsies turku tenors Murats Karahans, kurš kopš 2005.gada ir Ankaras Valsts operas un baleta teātra solists. Šajā lomā spēlēs arī Dmitro Popovs un Andris Ludvigs.

Pārējās lomās "Lucia di Lammermoor" iestudējumā piedalīsies Jānis Apeinis vai Viktors Korotičs, Krišjānis Norvelis vai Sergejs Kovnirs, Viesturs Jansons, Raimonds Bramanis vai Dainis Skutelis, Kristīne Zadovska vai Laura Grecka un citi.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas