LNO viesosies Ķīnas skatuves mākslas producentu delegācija


Otrdien, 30. jūlijā, Latvijas Nacionālajā operā (LNO) viesosies Ķīnas Skatuves mākslas producentu asociācijas (China Association of Performing Arts, CAPA)delegācija, lai iepazītos ar operas un baleta iestudējumiem, kā arī tiktos ar LNO vadību un pārrunātu plašākas sadarbības iespējas.


Ķīnas delegācija dosies ekskursijā pa LNO ēku, Sarkanajā zālē vēros šī brīža spilgtāko LNO iestudējumu prezentāciju, savukārt pēc tam tiksies ar Latvijas Nacionālā baleta māksliniecisko vadītāju Aivaru Leimani un noskatīsies baleta trupas treniņstundu.


Kultūras jomas izpētes braucienu, aptverot visas trīs Baltijas valstis, China Association of Performing Arts (CAPA) producenti un Ķīnas koncertzāļu vadītāji uzsāka 23. jūlijā, un tas ilgs līdz 5. augustam. Delegāciju papildina arī Ķīnas Tautas Republikas Kultūras ministrijas un Ķīnas reģionu Kultūras ministriju pārstāvji. Vizītes mērķis – iepazīties ar skatuves mākslu Baltijas valstīs un nodibināt savstarpējas apmaiņas projektus.


Ķīnas delegācijas vizītes organizēšanu Latvijā mūsu valsts Kultūras ministrija uzticējusi VSIA „Latvijas Koncerti”. Lai nodrošinātu vispusīgu priekšstatu par Latvijas māksliniekiem, Ķīnas producentiem tiks organizētas dažādu žanru Latvijas mākslinieku koncertskates. Pārstāvji no Ķīnas varēs iepazīties gan ar kamermūzikas, džeza un baroka mūzikas priekšnesumiem, gan kora mākslu un simfonisko mūziku. Nelielos prezentācijas koncertus sniegs katra žanra izcilākie pārstāvji.


Jāatgādina, ka Latvijas Nacionālo operu un Ķīnu abpusēja radoša sadarbība saista jau kopš 1998. gada. Līdz šim LNO gan ar operas, gan baleta uzvedumiem Ķīnā viesojusies četras reizes, un jau septembra nogalē Operas trupa atkal dosies turp, lai Makao Operas festivālu papildinātu ar monumentālo „Aīdu”, drosmīgo „Reinas zeltu” un saviļņojošo Verdi „Rekviēmu”.


Uz Makao Operas festivālu Latvijas māksliniekus uzaicinājis tā mākslinieciskais vadītājs, Latvijas publikas mīlulis – tenors Vorens Moks, kurš piedalījies gan daudzos LNO iestudējumos, gan uzstājies koncertos. Pagājušajā ziemā koncertā „Vorens Moks un draugi” iepazinām arī viņa tautieti, soprānu Binbinu Vanu.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas