Londonā būs skatāma izstāde „Dzintars – Baltijas dārgums”No trešdienas, 27.maija, Londonā, Zeltkaļu centrā (Goldsmiths’ Centre) būs skatāma izstāde „Dzintars – Baltijas dārgums”, kas iekļauta Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā.

Izstādi organizē Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts un Latvijas vēstniecība Lielbritānijā sadarbībā ar mākslas galeriju PUTTI un Londonā dzīvojošo rotu dizaineri Ivonnu Poplansku. Izstādē savus darbus izrādīs rotu meistari Andris Lauders, Guntis Lauders, Jānis Vilks, Māris Auniņš, Māris Šustiņš un Valdis Brože, būs skatāmas arī Andra Zēgnera dzintara fotogrāfijas un Ivetas Vecenānes gobelēni, kas austi, izmantojot dzintara pavedienu.

„Mēs esam ārkārtīgi priecīgi atklāt dzintara stāstu un atzīmēt Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, eksponējot izstādi, kurā redzamas Latvijas mākslinieku radītas unikālas rotaslietas, izcilas fotogrāfijas un mākslas instalācijas, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieces Ingas Ļašenko inovatīvais dzintara diegs. Mēs ceram, ka apmeklētāji novērtēs šī brīnišķīgā saules akmens nozīmību,” par izstādi stāsta Ivonna Poplanska.

Andra Zēgnera fotogrāfiju sērija veltīta dzintara matērijas izpētei un atklāšanai jaunā vizuālā pakāpē. Tās ir lielformāta fotogrāfijas, kurās senais dārgakmens, kas radies no priežu sveķiem pirms daudziem tūkstošiem gadu, atspoguļojas dažādās krāsās, formās un tekstūrās. Izstādē skatāms arī dzintara pavediens, ko radījusi RTU zinātniece Inga Ļašenko. Uzmanības pievēršana dzintaram nav nejauša – pilnīgs dzintara potenciāls vēl nav apzināts, taču jau šobrīd ir pierādītas tā medicīniskās īpašības. Tāpat tas izmantots Ivetas Vecenānes tekstila mākslas darbos, kas arī redzami šajā izstādē.

Izstādes scenogrāfiju veidojis starptautiski atzītais modes dizaineru zīmols MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa un Rolands Pēterkops). Kā atgādinājums par dzintara senatnīgumu un vēsturisko nozīmi izstādes iekārtojumā parādās dinozauru laikabiedre – skudra. Izstādē mijas dzintara un skudru ceļi, kā tas arī senatnē ir noticis, skudrām iekapsulējoties sveķos.

Izstāde „Dzintars – Baltijas dārgums” (Amber – the Baltic Jewel) norisināsies no šī gada 27.maija līdz 26.jūnijam Zeltkaļu centrā (Goldsmiths’ Centre), 42 Britton Street, Clerkenwell, Londonā. Centrs apmeklētājiem atvērts no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 9:00 līdz 18:00. Ieeja izstādē bez maksas.

Izstāde ir viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas pasākumiem, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Programmu veido apmēram 200 pasākumu visā pasaulē, un tā ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas