Londonā lidmašīnu nokavējušie bērni atgriezušies LatvijāĀrlietu ministrija informē, ka intensīvu pūliņu rezultātā ir panākts, ka visi 16 Latvijas bērni un 2 viņus pavadošie pieaugušie, kas 23.augustā Stanstedas (Londona) lidostā Lielbritānijā nokavēja reisu uz Rīgu, ir atgriezušies mājās. 6 bērni un viens viņus pavadošais pieaugušais Rīgā atgriezās jau 24.augustā, bet pārējie - 25.augusta rītā.

24.augusta rītā Latvijas Ārlietu ministrijā un Latvijas vēstniecībā Lielbritānijā griezās organizācijas „Solla” pārstāve un informēja, ka 23.augustā bērnu grupa no Latvijas Stanstedas lidostā nokavēja Ryanair reisu plkst 17.20. Grupas aizkavējās bagāžas kontroles zonā, kad drošības kontroles darbinieki dažu bērnu rokas bagāžā atrada šķidrumu saturošus priekšmetus, kas nebija iepakoti saskaņā ar lidostas drošības noteikumiem. Šī iemesla dēļ tika veikta bagāžas papildus pārbaude, kuras rezultātā izlidošana tika nokavēta.

Pēc šīs informācijas saņemšanas Latvijas konsulārā dienesta darbinieki kopā ar organizācijas „Solla” pārstāvjiem sāka kopīgi risināt situāciju. Pēc pārrunām visas dienas garumā vēstniecības pārstāvji panāca vienošanos ar Ryanair, ka 25.augustā ar rīta reisu visi palikušie bērni tiks nogādāti mājās ar būtisku cenu atlaidi biļetēm. Savukārt „Solla” pārstāvji vērsās pēc palīdzības visās šo bērnu dzīvesvietu pašvaldībās. Daudzas no uzrunātajām pašvaldībām finansiāli atbalstīja jaunu aviobiļešu iegādi reisiem uz Rīgu 24.augustā un25.augustā.

Latvijas vēstniecības Lielbritānijā pārstāvji ir sagādājuši bērniem vakariņas un naktsmītnes, lai tie varētu atpūsties pirms mājupceļa. Diplomāti bērnus pavadīs līdz viņu iekāpšanai lidmašīnā.

Ārlietu ministrija izsaka pateicību Latvijas pašvaldībām, kuras sniedza finansiālu atbalstu, lidsabiedrībai Ryanair par sapratni un pretimnākšanu, organizācijai „Solla” par operatīvo sadarbību, kā arī cilvēkiem Latvijā, kuri, uzzinājuši par šo situāciju no plašsaziņas līdzekļiem, bija gatavi sniegt palīdzību.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas