“Lote un Mēnessakmens noslēpums” iegūst balvas Eiropas un ASV filmu festivālos


Latvijas un Igaunijas kopražojuma pilnmetrāžas animācijas filma "Lote un Mēnessakmens noslēpums" saņēmusi balvu vienā no prestižākajiem ASV filmu festivāliem - Starptautiskajā Čikāgas bērnu filmu festivālā.


Kā informē filmu studijas "Rija" pārstāve Andra Jakoviča, festivāla pieaugušo žūrija filmai "Lote un Mēnessakmens noslēpums" piešķīrusi otro vietu pilnmetrāžas animācijas filmu kategorijā.


Savukārt desmitajā starptautiskajā animācijas filmu festivālā "Tindirindis", kas no 22.oktobra līdz 28.oktobrim notika Viļņā, filma saņēmusi diplomu par sirsnīgas, draudzīgas un labsirdīgas pasaules veidošanu. Tāpat oktobrī, piedaloties starptautiskajā bērnu un jauniešu filmu festivālā Armēnijā, kas notika no 21.oktobra līdz 25.oktobrim Erevānā, filma no starptautiskās pieaugušo žūrijas saņēmusi specbalvu animācijas filmu kategorijā.


Jakovičs stāstīja, ka, svinot Latvijas valsts svētkus, 19.novembrī Latvijas Televīzijas 1.kanālā varēs noskatīties abas filmas par suņu meitenīti Loti. Plkst.9.25 tiks demonstrēta filma "Lote no Izgudrotāju ciema", bet plkst.19.10 - "Lote un Mēnessakmens noslēpums".


Filmu studijas "Rija" un "Eesti Joonisfilm" kopražojuma filma "Lote un Mēnessakmens noslēpums" kopš pirmizrādes Berlīnes kinofestivālā šā gada februārī starptautiskos festivālos saņēmusi kopumā sešas balvas.


Jau ziņots, ka Čikāgas starptautiskajā bērnu filmu festivālā speciālu balvu ieguvusi arī režisora Edmunda Jansona animācijas filma "Kā Lupatiņi mainījās".


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas