“Lote un Mēnessakmens noslēpums” saņēmusi galveno balvu festivālā Argentīnā


Filma "Lote un Mēnessakmens noslēpums" saņēmusi galveno balvu pilnmetrāžas animācijas filmu kategorijā Starptautiskajā filmu festivālā "Nueva Mirada", kas pagājušonedēļ norisinājās Argentīnas galvaspilsētā.


Priecīgo ziņu un "Zelta pūķa" balvu šīs nedēļas sākumā no Buenosairesas mājās pārveda viens no filmas režisoriem Janno Poldma, kuram filmas seansos bija iespēja dzirdēt Loti runājam spāņu valodā. Iepriecināts par filmas panākumiem, režisors ziņo, ka filmu novērtējuši ne tikai žūrijas locekļi, bet arī bērni ar interesi sekojuši līdzi Lotes piedzīvojumiem.


Par galveno balvu pilnmetrāžas animācijas filmu kategorijā Lote cīnījās ar 4 filmām, kas bija izturējušas priekšatlasi, lai iekļūtu festivāla konkursa programmā - "Fimfarum: Trīs lietas labas lietas" (Čehija), "Zelta zivtiņa" (Spānija, Indija), "Princis un lielais pelēkais vilks" (Krievija) un "Huana Eskopetas revolūcija" (Meksika).


Festivālā "Nueva Mirada" (tulk. - Jaunā pieeja) ik gadu tiek demonstrēts ap 100 filmu. Daļa no tām ir iekļautas konkursa programmās un cīnās par balvām, bet pārējās tiek demonstrētas ārpus konkursa programmās. Festivāla ietvaros ir arī bērnu un jauniešu veidoto filmu konkurss.


Līdzās Filmu studijas RIJA un Eesti Joonisflm kopprodukcijai "Lote un Mēnessakmens noslēpums" Latviju "Nueva Mirada" festivālā pārstāvēja arī Animācijas brigādē tapusī Jāņa Cimermaņa filma "Korida". Pirms trim gadiem, 2009.gadā festivālā piedalījās arī Filmu studijas RIJA animācijas īsfilma "Kad āboli ripo" (rež. Reinis Kalnaellis).


11.Starptautiskais filmu festivāls bērniem un jauniešiem "Nueva Mirada" notika Buenosairesā no 30.augusta līdz 5.septembrim. Festivālu atbalsta vairākas Argentīnas valsts un Buenosairesas pašvaldības iestādes, kā arī starptautiskās organizācijas, tai skaitā UNICEF. Festivāla mērķis ir mediju laikmetā audzināt kritiskus skatītājus, pilnveidot bērnu un jauniešu komunikācijas prasmes un radošās spējas, lai viņi ar audiovizuālajiem paņēmieniem varētu paši izteikt savas domas un pārdzīvojumus.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas