LTV Ziemassvētkos piedāvās koncertus, ģimenes filmas un pat baletuŠogad Ziemassvētkos Latvijas Televīzija aicina ikvienu palikt un svinēt mājās. Tādēļ savā Ziemassvētku programmā LTV sagatavojusi filmas, koncertus un citas pārraides visai ģimenei. Ziemassvētku vakarā būs unikāla iespēja noskatīties Sanktpēterburgas Marijas teātra baleta izrādi “Riekstkodis”, tāpat LTV attālināti ļaus vērot dievkalpojumus, kas svētku laikā daudziem ir īpaši svarīgi, dokumentālu un aizkustinošu stāstu par fonda “Nāc līdzās!” jauniešiem un vairākas ģimenes filmu televīzijas pirmizrādes.

24. decembrī LTV piedāvās gan pārraides vismazākajiem skatītājiem, gan ģimenes filmas, gan tradicionālos svētku dievkalpojumus Doma baznīcā un tiešraidē no Vatikāna.

Pl. 10.15 dāvanā vismazākajiem skatītājiem piedāvāsim dziedāt kopā ar bērnu iemīļoto Tutu un Lapsu “Tutas koncertā”. Kocertieraksts notika šī gada septembrī, un tam bija neticami liela apmeklētāju atsaucība, bet, lai mazajiem skatītājiem būtu interesantāka koncerta skatīšanās ekrānos, tas papildināts ar mīļām animācijām. Pl. 11.05 būs vērojama komēdija “Kā izglābt Ziemassvētkus”, bet pl. 16.00 – televīzijas pirmizrāde ģimenes filmai “Ziemassvētku stāsts”, kas ļaus sapņot un iztēloties, no kurienes nāk un kur dzīvo Ziemassvētku vecītis.

Spēka vārdus Ziemassvētkos LTV1 skatītājiem “Bīskapu apsveikumā” pl. 14.30 teiks Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs, Romas Katoļu Baznīcas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns un Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Tam sekos ieskats tajā, kā svētkus gaida Svētā Pāvila katedrālē Londonā – dokumentālā filma “Ziemassvētki Svētā Pāvila katedrālē”. Šī filma īpaša ar to, ka pirmo reizi vēsturē ir atļauts dokumentēt šo sagatavošanās procesu, kas patiesībā sākas jau rudenī. Pl. 18.20 LTV1 būs vērojams tradicionālais dievkalpojums no Doma baznīcas, kurā uzrunu teiks arhibīskaps Jānis Vanags, muzicēs solisti Kristīne Zadovska un Daumants Kalniņš, ģitārists Kaspars Zemītis un citi. Savukārt pašā vakarā – pl. 22.45 tiešraidē no Vatikāna būs iespējams vērot Ziemassvētku Ganu svēto misi. Savukārt 25. decembrī pl. 13.00 būs iespējams vērot pāvesta uzrunu pasaulei “Urbi et Orbi” jeb “Pilsētai un pasaulei”.

24. decembra, Ziemassvētku vakara programmā, pl. 20.40 LTV1 skatītājiem būs unikāla iespēja noskatīties Sanktpēterburgas Marijas teātra baleta izrāde “Riekstkodis”. Tas ir stāsts bērniem un pieaugušajiem Pētera Čaikovska mūzikas pavadījumā – par Ziemassvētku brīnumu, meiteni Mariju un rotaļlietām, kas atdzīvojas svētku naktī. Šī iestudējuma horeogrāfs ir Vasilijs Vainonens, diriģents Valērijs Gergijevs, galvenajās lomās – Renāta Šakirova un Dāvids Zaļejevs.

Pirmajos Ziemassvētkos – 25. decembrī – pl. 14.55 televīzijas pirmizrādi piedzīvos franču ģimenes filma “Remī bez ģimenes”, kas ir stāsts par bāreņa dzīvi un negaidītiem pārsteigumiem 19. gadsimta Francijā. Vakarā, pl. 20.40, televīzijas pirmizrāde citai Eiropas ģimenes filmai – čehu komēdijai “Pēdējā aristokrāte”, kurā negaidītās situācijās un amizantās problēmās iekuļas ņujorkieši, kuri manto veselu pili Čehijā.

Jau vairākus gadus Latvijas Televīzija ieraksta un pārraida labdarības fonda „Nāc līdzās!” mākslas festivāla laureātu Ziemassvētku koncertu. Tajā bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām dzied, dejo un muzicē kopā ar profesionāliem mūziķiem. Šogad Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma “Līdzās sapnim”, kas būs stāsts par to, kā jaunieši fonda kopienā atrod atbalstu, viens otru un piepilda savus mērķus. Filmas idejas un scenārija autore ir Jolanta Muižniece, režisore – Zita Kaminska, bet galvenais operators – Uvis Burjāns. Filma būs skatāma pl. 16.55. Tāpat, neskatoties uz ierobežojumiem un grūtībām, arī šogad noticis labdarības koncerts “Nāc līdzās Ziemassvētkos” – tā ierakstu no Ventspils koncertzāles “Latvija” būs iespējams vērot pl. 18.20.

Klasiskās mūzikas baudītāji pl. 22.45 varēs novērtēt slaveno “Vīnes filharmoniķu” ikgadējo vasaras brīvdabas koncertu Šēnbrunnas pils parkā Austrijā. Šogad tajā piedalījās vācu tenors Jonass Kaufmanis, bet pie diriģenta pults – maestro Valērijs Gergijevs.

LTV7 programmā 25. decembrī pl. 21.05 būs īpašs pārsteigums mūziklu faniem – Endrū Loida Vēbera un Tima Raisa rokoperas “Jēzus Kristus superzvaigzne” 2018. gada skatuves uzvedums ar tādām zvaigznēm kā Džons Ledžends, Sāra Bareilis, Ēriks Grenvelds, Eliss Kūpers un citiem. Šis uzvedums saņēmis piecas “Emmy” balvas.

Savukārt Otrajos Ziemassvētkos – 26. decembrī – LTV piedāvās lielajiem un mazajiem skatītājiem divu ģimenes filmu pirmizrādes. Pl. 10.30 mazie skatītāji varēs vērot sirsnīgo dāņu filmu “Ziemassvētku vecīša meita”, kas stāsta par Lūsiju – divpadsmit gadus veco Ziemassvētku vecīša meitu, kura ir gatava pierādīt, ka Ziemassvētku vecīša darbu var paveikt arī meitenes. Savukārt vakarā – pl. 21.10 televīzijas pirmizrāde aizkustinošai piedzīvojumu filmai “Suņa ceļojums” ar Denisu Kveidu vienā no galvenajām lomām. Ģimenes filmu “Suņa ceļojums”, kas ir sirsnīgās drāmas “Suņa dzīves jēga” turpinājums, pēc amerikāņu rakstnieka Viljama Brūsa Kamerona tāda paša nosaukuma romāna motīviem režisējusi Geila Mankuso.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas