Luga kā giljotīna virs sabiedrības galvas. D.Ģīzelmans KOLPERTA KUNGS


Ģertrūdes ielas teātrī top jauna izrāde, kuru veido režisors Kārlis Krūmiņš kopā ar aktieriem Madaru Botmani, Danu Čerņecovu, Daini Gaideli, Valteru Sīli un scenogrāfu Uģi Bērziņu.


Lugas „Kolperta kungs” autors ir Dāvids Gīzelmans (David Gieselmann) un tās darbība risinās īsi pēc nozieguma. Sāra un Ralfs pēc izdarītās slepkavības pie sevis uzaicina viesus – noslepkavotā paziņas, lai kopā ar viņiem un skapī noslēpto līķi pavadītu aizraujošāko vakaru viņu dzīvēs. Situācija šķiet absurda, jo slepkavība nav izdarīta atriebības vai laupīšanas vai kādu citu ‘populāru’ iemeslu dēļ – Sāras un Ralfa vienīgais motīvs ir pavadīt aizraujošāko vakaru savā mūžā.


Slepkavot. Vai tas ir pareizi? Kas vispār ir pareizi? Lugas varoņi eksistenciālisma jautājumus uzdod visai ekstrēmā veidā, un luga ir kā giljotīna virs sabiedrības galvas.


„Man patīk trakas lietas, it sevišķi uz skatuves, un luga ir traka, tā kutina nervus. Kāpēc neparunāt par slepkavību? Mēs taču nevaram izlikties, ka dzīvojam pasaulē, kurā neslepkavo. Un kāpēc par to runāt? Tāpēc, ka zem lupas jau nav pats slepkavības akts, bet cilvēks, kurš līdz šādam solim kaut kā ir nonācis.” - izrādes režisors Kārlis Krūmiņš par izrādes tēmas aktualitāti un kāpēc par to runāt.


Autors: Dāvids Gīzelmans (David Gieselmann)
Režisors: Kārlis Krūmiņš
Spēlē: Madara Botmane, Dana Čerņecova, Dainis Gaidelis, Valters Sīlis
Scenogrāfijas un tērpi: Uģis Bērziņš
PIRMIZRĀDE: 2012.gad 9.maijā 22.00 Ģertrūdes ielas teātrī
Biļetes: www.bezrindas.lv un galerijā ISTABA K.Barona 31a.


Ģertrūdes ielas teātra adrese: Ģertrūdes iela 101a, Rīga.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas