Maestro Raimonds Pauls jubileju svinēs uz Nacionālā teātra skatuvesŠodien paaudžu iemīļotais Maestro Raimonds Pauls svin savu 80. dzimšanas dienu, un tai par godu šovakar uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves norisināsies Maestro jubilejas koncerta pirmizrāde.

“Teātra burvība ir improvizācija un dzīvais moments. Man patīk, kā teātrī cits citu visu laiku “šmauc” – stāv tavu acu priekšā un melo. Tu redzi, ka melo, bet vienalga patīk…” – tā Maestro Raimonds Pauls par to, kāpēc joprojām mīl teātri un kāpēc arī savu lielo jubileju 12. janvārī vēlas pavadīt tieši Nacionālajā teātrī.

Jubilejas koncerta pirmajā daļā – visu laiku labākās Maestro dziesmas un “improvizēta” saruna par dzīvi un mūziku. Savukārt koncerta otrajā daļā Latvijas Radio bigbends atskaņos maestro teātrim komponētās melodijas īpašos aranžējumos, kuras izdziedās un izspēlēs labākie dziedošie aktieri, rūpējoties par jubilejas svinību atmosfēru.

“Tas uzstādījums bija, ka viņš vēlas aktierus un to sajūtu, kāda ir bijusi tajos 60. – 70. gados, kas arī ir koncerta pirmajā daļā. Otrajā daļā ar aktieriem tiks izspēlētas tās teātra dziesmas, kuras ir skanējušas teātros, kuras aktieri var izpildīt ar savu enerģiju, ar dejām un līdzbūšanu, un radīt to sajūtu, ka teātris caur viņa mūziku ir dzīvs,” atklāj Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas