Maestro Raimonds Pauls svin savu 81. dzimšanas dienuŠodien, 12. janvārī, savu 81. dzimšanas dienu svin Maestro Raimonds Pauls. Savu jubileju tautā iemīļotais komponists atzīmēs ar uzstāšanos atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē kopā ar Latvijas Radio bigbendu un “Sinfonietta Rīga” stīgu grupu.

Programmā – pasaulslavenu komponistu operu ārijas džeza aranžējumos un īpašā klavieru skanējumā, kāds raksturīgs vienīgi leģendārajai maestro spēlei.

Šajā programmā skanošās pasaulslavenu komponistu operu ārijas un melodijas aranžējis britu mūziķis Kallums O (Callum Au), ar kuru Latvijas Radio bigbendam izveidojusies auglīga sadarbība jau agrāk, tostarp nesenajā projektā “Johana Sebastiana Baha reminora klavierkoncerts”, kur jaunajam māksliniekam izdevās ārkārtīgi smalki Baha mūziku saliedēt ar džeza ritmiem, kā arī ar pārsteidzoši labskanīgu harmoniju izgaismot agrāk vēl neatklātas krāsas Latvijas Radio bigbenda skanējumā. Arī programmā “Operu ārijas”, saglabājot melodiju pirmatnējo būtību un skaistumu, tās atklāsies jaunā un pārsteidzošā, harmoniski krāšņā skanējumā, ko iekrāsos gan džeza mūzikas klātesamība, gan īpašais klavieru skanējums, kāds raksturīgs vienīgi leģendārajai maestro spēlei. Un programmā – gan itāļu meistaru Džakomo Pučīni, Vinčenco Belīni un Džuzepes Verdi skaistākās melodijas, gan lappuses no Riharda Vāgnera daiļrades un franču opermūzikas – Kamila Sensānsa un Žaka Ofenbaka darbiem, kā arī Žorža Bizē “Karmenas”, čehu romantiķa Antonīna Dvoržāka “Nāras” un Džordža Gēršvina meistardarba “Porgijs un Besa”.

Pirmo reizi programma izskanēja pagājušā gada “Rīgas festivālā”.

Biļetes uz koncertu nopērkamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas