Maija beigās Vērmaņdārzā notiks otrais starptautiskais alus festivāls Latviabeerfest


No 25. līdz 27. maijam Rīgā, Vērmaņdārzā notiks otrais starptautiskais alus festivāls Latviabeerfest. Tajā aicināti piedalīties visi Latvijas alus darītāji un ārzemju alus zīmoli, kuri sastopami Latvijas tirgū. Uz festivālu jau pieteikusies lielākā daļa pašmāju alus darītavu. Dalību festivālā pieteikuši arī vairāki Vācijas alus zīmoli, kuri veidos vācu alus ielu. Interesi izrādījuši alus darītāji no Lietuvas un Igaunijas. Savstarpēji sadarbojoties, alus ielu festivālā varētu veidot arī Latvijas alus mikroražotāji jeb mājražotāji.


Lieki piebilst, ka alus festivāls ir svētki visai ģimenei. Festivāls piedāvās ne vien alu, bet arī jautru izklaidi vienā no skaistākajiem Rīgas parkiem – Vērmaņdārzā, turklāt laikā, kad siltie vakari neļauj palikt mājās. Festivāla vadītājs būs viens no spēcīgākajiem latviešiem – Raimonds Bergmanis. Uz lielās skatuves katru dienu notiks dzīvās mūzikas koncerti. Pasākuma laikā notiks sacensības, konkursi, spēles un viktorīnas. Katra alus darītava bez alus piedāvās arī ēdināšanas pakalpojumus. Plašu ēdienu izvēli nodrošinās Latvijas restorāni un kafejnīcas. Šī nedēļas nogale būs labākais vasaras sākums ne tikai alus mīļotājiem, bet arī citiem pilsētniekiem un pilsētas viesiem.


Festivāla ietvaros notiks Latviabeerfest dalībnieku starptautiskais alus konkurss. Pēc 1998. gada Rigabeer izstādes rīkotā konkursa, šī ir otrais starptautiskais alus konkurss – degustācija, kurā bez Latvijas alus zīmoliem varēs piedalīties arī Latvijas tirgū esošie un festivālā pārstāvētie ārzemju alus zīmoli, kā arī ir uzaicināti piedalīties labākie mājražotāji. Konkursā pieteikto alu izvērtēs starptautiska neatkarīgo alus ekspertu-degustatoru komisija. Labākie produkti tiks apbalvoti ar zelta, sudraba un bronzas medaļām.


Rīkot tik vērienīgu festivālu iedrošināja 2011. gada septembrī notikušā Latviabeerfest 2011 panākumi. Festivāla rīkotāji sekoja Latvijas alus darītāju ieteikumam rīkot šo pasākumu vasaras sezonas sākumā. Tā būs iespēja visiem dalībniekiem plašāk reklamēt jaunos produktus. Konkurences apstākļos ir svarīgi salīdzināt un izvērtēt piedāvājumu, iesaistot procesā arī sabiedrību. Uzklausot dažādos vērtējumus, tā būs iespēja skatīt sevi no malas un ņemt vērā arī iespējamās kritiskās piezīmes.


Latviabeerfest rīko biedrība Latvijas alus muzejs (LAM) sadarbībā ar Latvijas alus darītāju asociāciju (LADA) un Latvijas alus darītāju savienība (LADS).


Biedrība Latvijas alus muzejs dibināta 2010.gadā. Biedrības darbā iesaistījušies alus kultūras cienītāji: alus vēstures pētnieki, alus rekvizītu kolekcionāri, bijušie Latvijas alus darītavu speciālisti. Biedrība atvērta visiem interesentiem, kas saistīti ar alus ražošanu un alus vēstures izpēti. Latvijas alus muzejs pozicionē alus darīšanu un lietošanu kā latviešu tradicionālās kultūras sastāvdaļu. Biedrības uzdevums ir, apvienojot visu Latvijas alus darītavu centienus, izveidot Latvijas alus muzeju. LAM paspārnē jau darbojas vēsturnieku komisija. LAM izdod arī Alus avīzi. Biedrība uzskata, ka Latvijas alus ražotājiem sadarbojoties savā starpā tiktu celts nozares prestižs un nostiprinātas alus ražotāju pozīcijas sabiedrības acīs.


„Alus darīšana un dzeršana arī šodien ir latviešu tradicionālās kultūras spilgta un dzīvīga lappuse, aktīvs identitātes veids”, atzīst zinātniece Linda Dumpe. Viņa uzsver: „ Varam būt droši, ka šīs izjūtas ir dzīvas arī mūsos. Bet tās ir jāstiprina, tām jāliek vēl dzīvot nākamības vārdā. Sabiedrībā ir pieaugusi interese pēc kvalitatīva alus, pieaugusi arī alus lietošanas kultūra”.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas