Maijā gaidāmas Daugavpils teātra dienas RīgāTurpinot ikgadēju tradīciju, pavasarī Daugavpils teātris dosies viesizrādēs uz Rīgu. Maijā uz VEF Kultūras pils skatuves varēs noskatīties piecas Daugavpils teātra izrādes: opereti „Mistera Ikss noslēpums”, komēdiju „Ekstrasensa cīņa”, mūziklu „Džeina Eira”, traģikomēdiju „Emigranti” un dejas izrādi „Kazanova. Henrieta. Venēcija.”.

8. maijā pl. 19.00 Daugavpils teātra dienas Rīgā atklās starptautisks muzikāls projekts, Imres Kalmana operete „Mistera Ikss noslēpums” (rež. O. Šapošņikovs), kurā kopā ar Daugavpils teātra trupu piedalās Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele, kā arī solisti no Baltkrievijas un Polijas. Tā ir muzikāla pasaka pieaugušajiem, kurā attēlota tikko uzplausi mīlestība starp divu pilnīgu atšķīrīgu pasauļu pārstāvjiem: noslēpumainu akrobātu Misteru Ikss un politiķa meitu Eleonoru. Atšķirībā no Kalmana operetes „Cirka princese” oriģināllibreta, šoreiz darbība norisinās nevis cirka arēnā, bet uz kabarē „Zaļā vārna” skatuves. Sižets ir pārcelts uz 1925. gada Rīgu – laiku un vietu, kur plauka naktsdzīve un jautrība, krustojās pavisam dažādu cilvēku ceļi. Izrāde krievu valodā.

9. maijā pl. 19.00 uz VEF Kultūras pils skatuves notiks komēdija „Ekstrasensa cīņa” (rež. I. Lūsis). Izrāde - brīnumu seanss, kas tikpat labi varētu būt jūsu kaimiņu stāsts. Tā ir izrāde par pavisam vienkāršu ģimeni, par vīru un sievu, kuri ir pelēkās ikdienas, vispārējās neapmierinātības un sadzīves nogurdināti. Šis pāris ir iegājis strupceļā, un viņu nedienas mēģinās atrisināt amizants ekstrasenss, kura lomā iejutīsies Latvijas kumēdiņu meistars Jānis Jarāns. Izrāde latviešu valodā.

15. maijā pl. 19.00 skatītāji varēs noskatīties traģikomēdiju „Emigranti” (rež. O. Šapošņikovs), kura Daugavpils teātra repertuāru nepamet jau piecus gadus. Lugas autors ir viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta poļu dramaturgiem, absurdists un disidents, Slavomirs Mrožeks. Neskatoties uz izrādes nosaukumu, izrāde nefokusējas uz emigrantu dzīvi ārzemēs, bet vēsta par pilnīgi dažādu cilvēku spēju sadzīvot kopā. Var taču gadīties, ka arī savā dzimtajā zemē cilvēks var justies kā svešinieks. Jāatzīmē, ka šajā izrādē skatītājiem būs iespēja vērot aktieru reālpsiholoģisko spēli tuvplānā, jo skatītāju sēdvietas tiks izkārtotas uz skatuves, ieskaujot aktieru spēles laukumu no visām pusēm. Izrāde krievu valodā.

Savukārt 16. maijā pl. 19.00 rīdziniekus gaida jau trešā Daugavpils teātra mūzikla „Džeina Eira” (rež. O. Šapošņikovs) atgriešanās uz Rīgas skatuves. Jāatzīmē, ka iepriekš biļetes uz mūziklu „Džeina Eira” tika izpārdotas rekordlielā ātrumā, tāpēc teātris aicina nevilcināties ar to iegādi. Džeina Eira ir kļuvusi par sinonīmu spēcīgai personībai ar augstsirdīgu dabu, dzelžainu gribu un augstiem morāles principiem. Arī komponista Kima Breitburga un autora Karena Kavalerjana radītajā mūziklā skatītājiem būs iespēja izsekot līdzi šīs spēcīgās sievietes ceļam pretī mīlestībai. Iestudējumā piedalās gandrīz visa Daugavpils teātra trupa, kā arī pieaicināti solisti, tajā skaitā Baltkrievijas Valsts akadēmiskā muzikālā teātra solists Andrejs Kolosovs. Par mūzikla vokālo sniegumu rūpējās Latvijas Nacionalās operas soliste Ilona Bagele un kormeistars Jevgeņijs Ustinskovs. Mūzikls ir krievu valodā.

Daugavpils teātra dienas Rīgā noslēgs dejas izrāde par mīlestību un kaisli „Kazanova. Henrieta. Venēcija.”, kuru uz VEF Kultūras pils skatuves varēs noskatīties 21. maijā pl. 19.00. Iestudējuma idejas autore un horeogrāfe ir Irina Saveļjeva, kura šogad ir nominēta Dejas balvai kategorijā „Mūsdienu dejas horeogrāfe/s”. Dejas un plastikas valodā, ekspresīvas mūzikas un M. Cvetajevas dzejas vārsmu pavadījumā izrāde atklāj slavenā mīlnieka Džakomo Kazanovas romantisko dvēseli, kura katru reizi spēja mīlēt patiesi un kaislīgi. Skatītājus gaida iespaidīgs un dinamisks šovs ar vērienīgām dekorācijām un vizuālajiem efektiem, kur zudusi robeža starp dramatiskajiem aktieriem un teātra dejotāju trupu; kopā viņi ir radījuši vienotu māksliniecisko pasauli, 18. gadsimta Venēcijā valdošo atmosfēru.

Plašāka informācija par izrādēm pieejama Daugavpils teātra un VEF Kultūras pils mājas lapās. Biļetes – „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Foto: Džeina Saulīte

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas