Maijā Siguldā gaidāma tradicionālā Latvijas Stādu parāde1. un 2. maijā Siguldas Svētku laukumā notiks 12. Latvijas Stādu parāde, kas vienlaikus atklāj dārzkopju aktīvās sezonas sākumu, tāpēc to iecienījuši Latvijas dārzkopji – gan amatieri, gan profesionāļi, jo te katrs var atrast sev kārotos stādus un visu nepieciešamo savam dārzam. Stādu parādē piedalās tikai stādu audzētāji no Latvijas, tā popularizējot un izceļot tieši Latvijas stādu audzēšanas nozari.

Ik gadu Latvijas Stādu parāde Siguldā ir nozares apmeklētākais pasākums, kas pulcē lielāko daļu Latvijas stādu audzētāju, tas norisinās divas dienas un apmeklētājiem ir bez maksas. Šogad pasākuma tēma un apmeklētāju iedvesmas avots ir tradicionālā Latvijas lauku sēta, kuras makets tiks veidots Siguldas Svētku laukuma centrā. Tāpat jau ierasti Siguldas novada Kultūras centra speciālisti rūpēsies par patīkamu un jautru noskaņu pasākuma dienās.

Drīzumā tiks uzsākta dalībnieku reģistrācija Stādu parādei – Stādu audzētāju biedrības biedri aicināti pieteikties no 26. janvāra, stādu audzētāji, dārza tehnikas un dārza preču tirgotāji varēs pieteikties no 16. februāra.

Informācija par dalības maksu, pieteikumu anketa, moduļu izvietojuma plāns un nolikums pieejams mājas lapā www.staduparade.lv. Autostāvvieta vieglajām automašīnām un tūrisma autobusiem blakus Svētku laukumam bez maksas.e.

12. Latvijas Stādu parāde piedāvās:

  • Latvijā audzētu stādu izstādi-gadatirgu.

  • Iespēju iegādāties Latvijā audzētus stādus – plašākais un krāšņākais piedāvājums no visiem Latvijas reģioniem.

  • Retu un neparastu formu stādu izsoli.

  • Amatnieku un mājražotāju gadatirgu, dārza preces un tehniku.

  • Stādu audzētāju veidotus ekspozīciju stendus.

  • Latvijas tradicionālās lauku sētas apskati.

  • Apmeklētājiem Siguldā būs iespēja baudīt nobraucienu pa rodeļu trasi un braucienu ar trošu vilcienu (maksas pasākumi).


Foto: Publicitātes
     
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas