Maijā Torņakalna baznīcā notiks Mārtiņa Brauna leģendārā cikla “Daugava” pilns atskaņojums13. maijā Torņakalna baznīcā notiks Mārtiņa Brauna leģendārā cikla “Daugava” pilns atskaņojums, ko izpildīs viens no lielākajiem koriem Latvijā – Rīgas Lutera Draudzes koris kopā ar taustiņinstrumentālistu Austri Kalniņu, ģitāristu Kasparu Zemīti un basistu Oskaru Zemīti. Solo dziedās tenors Kārlis Rūtentāls – koncerta režisors un vadītājs Dainis Gaidelis.

Pasākumam tiek veidota īpaša gaismas režija (Those Guys Lighting), kas kopā ar jaudīgo muzikālo materiālu un kora skanējumu piešķirs vakaram īpašu atmosfēru sniedzot iespēju piedzīvot patriotisma piepildītu baudījumu. Koncertā “Rainis. Brauns. Daugava” tiks atskaņotas visas 18 cikla daļas, no kurām slavenākā ir tautā iemīļotā “Saule. Pērkons. Daugava”, bet 2023. gada Dziesmu svētkos klausītājiem bija iespēja dzirdēt arī vēl trīs no tām – “Krauklītis”, “Zvērests” un “Dusmu dziesma”.

“Šo ciklu izjūtu kā ļoti patriotisku vēstījumu ar skaidru, tiešu valodu, kas uzrunā 21. gadsimta trešās desmitgades cilvēku – gan mani kā diriģentu, gan kora dziedātājus, gan arī klausītājus. Tajā nav tukšu un banālu frāžu – ne tekstā, ne mūzikā. Darba gaitā jo īpaši jūtu, cik ģeniāls komponists un dramaturgs ir Brauns. Mūzika ir plaša, krāšņa kā ērģeles, polifoniska vai vietām vienbalsīga kā vienots vēstījums no dāmām un kungiem – apņēmību un pārliecību paudošs darbs! Dziedot mums iztaisnojas mugurkauls un tirpiņas skrien pār kauliem,” stāsta Matīss Tučs, Rīgas Lutera draudzes kora vadītājs un diriģents, aicinot visus, īpaši tos, kuri katros Dziesmu svētkos aizkustinājumā elpu aizturējuši gaida tieši “Saule. Pērkons. Daugava” atskaņojumu, nākt uz koncertu, jo maijā Torņakalna baznīcā gaidāmajā koncertā viss cikls kopumā sniegs vēl jaudīgāku līdzpārdzīvojumu.

Matīss Tučs uzskata, ka šis laiks, kad karš mūsu māju tuvumā ir realitāte, un mēs saskaramies ar negācijām par Latviju un mūsu spējām, kad mūsu pamatvērtības tiek apšaubītas un mums kā valstij tiek draudēts, ir svarīgi stiprināt sevi ar spēka vārdiem un spēka mūziku no Latvijas dižgariem, pie kuriem pieder ne tikai Rainis, bet arī Brauns. “Mēs kā koris vēlamies dot pretsparu šīm negācijām, atskaņojot spēcīgu garīgu vēstījumu un atgādinot mums pašiem par mūsu varoņiem, kas bija toreiz un kas, ticu, mūsu vidū ir arī šodien,” pārliecināts ir Matīss Tučs.

Mārtiņa Brauna leģendārais cikls ar Raiņa vārdiem ir tapis 1988. gadā Valmieras teātra izrādei.

Koncerta datums un norises laiks: 13.maijs, pirmdiena, plkst. 21:00

Vieta: Rīgas Lutera baznīca, Torņakalna iela 3, Rīga

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas