Maize. Identitāte?2012. gada 27. janvārī LNMM izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā (2. stāvā, Torņa ielā 1, Vecrīgā) tiks atklāta izstāde „Maize. Identitāte?”, kas tapusi kā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas sadarbības projekts. Ekspozīcija būs skatāma līdz 19. februārim, kad notiks svinīga izstādes slēgšana.

Jau desmito gadu Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas 4. kursa studenti mācību procesa ietvaros veido izstādi atbilstoši izvēlētajai tēmai un interesējošajai problemātikai, izmantojot darbus no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, kā arī pieaicinot laikmetīgās mākslas pārstāvjus. Šogad projekta konceptuālo kodolu veido pārdomas par maizi un identitāti, kas atspoguļojas 20. un 21. gadsimta mākslinieku darbos.

Kāda ir maizes loma cilvēka ikdienā? Kāda ir tās loma mākslā? Jautājumi, kas rodas, ir gan dziļi personiski, gan sabiedriski nozīmīgi – tie ir saistīti ar piederības sajūtu, identitāti, tradīcijām. Identitāte pēdējā laikā kļuvusi par īpaši aktuālu un plaši iztirzātu tematu, savukārt maize jau izsenis sastopama dažādu tautu kultūrās kā nozīmīgs simbols.

Izstādē „Maize. Identitāte?” eksponēti Edvarda Grūbes, Līvijas Endzelīnas, Borisa Bērziņa, Gustava Šķiltera, mākslinieku grupas „Ma1z3”, Jāņa Dukāta darbi. Izstādes mākslinieks – scenogrāfs Reinis Dudzilo.

Projekta norises laikā muzejā notiks diskusija, kurā aicināti piedalīties iesaistītie mākslinieki, identitātes pētnieki un mākslas zinātnieki. Izstādes un sarunas ietvaros latviešu vizuālās mākslas kontekstā tiks izvirzīti ar maizi kā simbolu un identitātes, īpaši latviskās identitātes, konstruēšanu saistītie jautājumi.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas