Mākslas muzejā „Rīgas Birža” skanēs Skandināvijas mūzikaTrešdien, 1. oktobrī, plkst. 19.00 Mākslas muzeja „Rīgas Birža” ātrijā ar koncertu uzstāsies „Trio DaNoIs”. Tas ir trīs mākslinieku no Dānijas, Norvēģijas un Islandes muzikāls projekts, kuram vienojošais kodols ir mūziķu savstarpēji saistīta izcelšanās un kopēja Skandināvijas muzikālā kultūra.

2014. gadā tiek atzīmēta Norvēģijas Konstitūcijas pieņemšanas 200. gadadiena, savukārt Islande svin valsts neatkarības iegūšanas 70. gadadienu. 1814. gadā Norvēģija izstājās no savienības ar Dānijas Impēriju, kurā bija iekļauta arī Islande, Grenlande un Farēru salas. 130 gadus pēc tam, kad stājās spēkā Norvēģijas Konstitūcija, 1944. gadā Islande ieguva suverēnas valsts statusu. Kultūras saknes Skandināvijas reģionā ir kopējas, muzikālā kultūra ir bagāta un vēl joprojām savstarpēji saistīta starp šīm zemēm.

„Trio DaNoIs” koncertā Mākslas muzejā „Rīgas Birža” tiks atskaņoti skaņdarbi, kurus sarakstījuši gan pasaulē zināmi, gan ne tik plaši pazīstami Dānijas, Norvēģijas un Islandes komponisti. Dzirdēsim Edvarda Grīga (Edvard Grieg, 1843–1907, Norvēģija), Nila Gades (Niels Gade, 1817–1890, Dānija), Frīdriha Kūlava (Friedrich Kuhlau, 1786–1832, Dānija) un citu mūziķu kompozīcijas. Skanēs arī darbs „Ledlauzis” („Icebreaker”), kuru islandiešu komponists Trigvi M. Baldvinsons (Tryggvi M. Baldvinsson) sacerējis īpaši ansamblim „Trio DaNoIs”.

„Trio DaNoIs” dalībnieki ir Grīga Akadēmijas Bergenā absolventi: mežragu spēlē Pernille Karsleva (Pernille Kaarslev) no Dānijas, pianiste Jonina Erna Arnardottira (Jónina Erna Arnardottir) ir islandiete, un pianists Mortens Fagerli (Morten Fagerli) pārstāv Norvēģiju. Mākslinieki lepojas ar ilgu koncertēšanas pieredzi, izpildot Skandināvijas mūziku. Pernille un Mortens ir koncertējuši kopā jau vairāk kā simts reizes, un Mortens kopā ar Joninu 2012. gadā uzstājās ar koncertu festivālā „IsNord” Islandē. Savukārt kā trio šie mākslinieki jau ir uzstājušies Dānijā, Farēru salās, Norvēģijā, Islandē, Šveicē un oktobrī priecēs klausītājus Latvijā un Igaunijā.

Koncerta ieejas biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā no 9. septembra Mākslas muzeja „Rīgas Birža” kasē. Biļešu cena: pieaugušiem – EUR 7,11; skolēniem, studentiem, pensionāriem – EUR 4,27. Koncertā vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 120 sēdvietas).

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas