Mākslas muzejā „Rīgas Birža” atvērta izstāde „Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Dānija”No 11. septembra līdz 25. oktobrim Mākslas muzejā „Rīgas Birža” būs atvērta laikmetīgās mākslas izstāde „Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Dānija: „Masonite and More””, kas piedāvā skatītājiem iepazīt Tonderas Mākslas muzeja kolekciju (Dānija).

Jaunā izstāde Mākslas muzejā „Rīgas Birža” ievada izstāžu ciklu, kurš orientēts uz Ziemeļvalstu muzeju laikmetīgās mākslas kolekciju parādīšanu Rīgā.

Tonderas Mākslas muzejs (Kunstmuseet i Tønder) atrodas Dānijā, Jitlandes dienvidos netālu no robežas ar Vāciju un 2010. gadā Dānijā ieguvis titulu „Gada muzejs”. Tā laikmetīgās mākslas kolekcija fokusējas uz 20. un 21. gadsimta tendencēm Ziemeļeiropas mākslā, īpašu uzsvaru liekot uz Dānijas māksliniekiem.

No muzeja kolekcijas, kura patrons ir Dānijas princis Joakims, Rīgā būs skatāmi tādu pasaulē atzītu mākslinieku kā Pers Kirkebijs (Per Kirkeby, Dānija), Georgs Bāzelics (Georg Baselitz, Vācija), Īans Makīvers (Ian McKeever, Lielbritānija), Truelss Versels (Troels Wörsel, Dānija), Kains Tapers (Kain Tapper, Somija), Ūla Bilgrens (Ola Billgren, Zviedrija) u.c. autoru meistardarbi.

Ceļā uz Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju šī ir pirmā izstāde, ar kuru Borisa un Ināras Teterevu fonds sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju iepazīstina ar Baltijas jūras reģiona muzeju labākajiem laikmetīgās mākslas kolekciju piemēriem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas