Mākslas muzejā “Rīgas Birža” būs apskatāma izstāde “Floras valstība”


Mākslas muzeja "Rīgas Birža" Lielajā izstāžu zālē no 8. jūnija būs apskatāma holandiešu un flāmu vecmeistaru glezniecības izstāde "Floras valstība" no Maskavas mākslas galerijas "Modus Vivendi" kolekcijas, informēja Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.Apmeklētāju apskatei tiek nodota pati īpašākā kolekcijas daļa – flāmu un holandiešu klusās dabas ar ziediem. Plašā amplitūdā ekspozīcijā parādīti Antverpenes mākslinieku darbi, piemēram, Jana Baptista Bosharta (Jan Baptist Bosschaert II, 1667–1746), Haspara Pītera Ferbruhena Jaunākā (Gaspar Pieter Verbruggen II, 1664–1730), Pītera Kastela III (Pieter Castells III, 1684–1749) gleznotās ziedu kompozīcijas, kā arī krāšņās ziedu vijas, kuras papildina dažādas figuratīvās kompozīcijas.


Rīgā pirmo reizi tiek parādīta tik plaša holandiešu un flāmu ziedu glezniecības kluso dabu izlase, kur 20 audeklos vizuāli krāšņi un gleznieciski virtuozi ietverts dziļš simbolisks vēstījums. "Ziedu valodas" atšifrēšanā veikts zinātniski pētnieciskais darbs, piedaloties Krievijas un Rietumu mākslas vēsturniekiem, kā arī Krievijas Zinātņu akadēmijas Botānikas institūta speciālistiem. Līdzās gleznām izstādē eksponēti arī pētījuma rezultāti, skaidrota katra zieda nozīme un kompozīcijas jēga.


Muzejs aicina apmeklētājus salīdzināt "Modus Vivendi" darbus ar gleznām, kas glabājas Mākslas muzeja "Rīgas Birža" krājumā. Daļa izstādē pārstāvēto autoru Rīgai jau ir zināmi, atsevišķu mākslinieku darbi iekļauti muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc Rīgai šīs kolekcijas izstāde varētu būt saistoša un īpaši interesanta.


Kolekcijas "Modus Vivendi" veidotājam profesoram Valērijam Babkinam (Валерий Бабкин) daudzu gadu garumā izdevies radīt mākslas darbu krājumu, kuru pazīst un novērtē ne tikai Krievijā, bet arī Nīderlandē, Austrijā, Šveicē un citur. Gleznu tematiskais loks aptver dažādus žanrus – ainavas, portretus, sadzīves skatus, klusās dabas. Gleznu kolekcija tapusi pārdomāti un mērķtiecīgi, vienam darbam papildinot otru, vienai sižeta līnijai sasaucoties ar citu, atklājot autora rokrakstu pēc iespējas pilnīgāk.


Izstāde Mākslas muzejā "Rīgas Birža" būs aplūkojama līdz 26. augustam.


 


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas