Mākslas muzejā “Rīgas Birža” uzstāsies senās mūzikas ansamblis „Duo Repicco”Sestdien, 29. augustā, plkst 18.00 Rīgas Senās mūzikas centrs sadarbībā ar Mākslas muzeju „Rīgas Birža”aicina uz septīto Muzikālo pēcpusdienu programmā „Pérola barroca”. Pasākuma īpašais viesis – senās mūzikas ansamblis „Duo Repicco”.

Mākslas muzeja „Rīgas Birža” Muzikālo pēcpusdienu programma „Pérola barroca” sniedz brīnišķīgu iespēju iepazīties ar 16.–18. gadsimta tradīcijām vizuālajā mākslā un mūzikā. Augustā muzejs kopā ar Rīgas Senās mūzikas centru ir sagatavojis lielisku dāvanu apmeklētājiem Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla 2015 ietvaros, kas ir vienīgais senās mūzikas festivāls Latvijā, kurā visi koncerti tiek atskaņoti ar vēsturisko instrumentu kopijām.
29. augustā plkst. 18.00 Mākslas muzejā „Rīgas Birža” uzstāsies „eeemerging Emerging European Ensembles” projekta izvirzītais mūzikas ansamblis „Duo Repicco”, kura sastāvā darbojas vijolniece Kinga Ujsāsi (Kinga Ujszászi) no Ungārijas un lautists Jadrans Dunkumbs (Jadran Duncumb) no Norvēģijas.

„Duo Repicco” mūziķi savā jomā ir ļoti pieprasīti. Abi darbojas kā solisti, kamermūziķi, kā arī sadarbojas ar vadošajiem Eiropas ansambļiem un orķestriem. Duets galvenokārt izpilda baroka laikmeta itāļu mūziku, bet tāpat labprāt veido citas programmas. Māksliniekiem patīk atskaņot dažādu gan pazīstamu, gan nezināmu autoru darbus, kas rakstīti viņu iemīļotajiem mūzikas instrumentiem – vijolei, lautai un teorbai, radoši pasniedzot vēsturiskās tradīcijas mūsdienīgā interpretācijā.

Ansamblis „Duo Repicco” tika izvēlēts kā 2013. gada Jorkas Senās mūzikas festivāla finālists un 2014. gada „eeemerging” mākslinieki, un viņu uzstāšanās šogad ir gaidāmas ne tikai Rīgā, bet arī Francijā, Itālijā un Ungārijā.

Uz koncertu Mākslas muzejā „Rīgas Birža” aicināti visi interesenti!

Ieeja brīva.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas