Mākslinieku namā skatāma ekspresizstāde „Zaļās koka kazas gads”No 4. marta Mākslinieku nama koridorā, Jūrmalā skatāma Jūrmalas lielo un mazo mākslinieku ekspresizstāde „Zaļās koka kazas gads”.

Mākslinieku nams katru ziemu saviem atbalstītājiem un sadarbības partneriem rīko īpašu zaļumballi, un šogad tās tēma bija „Pie Zaļās kazas”. Izstāde bija papildinājums visnotaļ atraktīvajai Kazas gada sagaidīšanai Mākslinieku namā, kura notika 21. februārī.

Izstādes atklāšanā varēja aplūkot speciāli zaļumballei veidotos zaļos un kazīgos mākslas darbus. Akcijā piedalījās: Jānis Veiss, Andrejs Ģērmanis, Ilda Sīlis, Una Ostvalde, Jānis Jēkabsons, Rudīte Jēkabsone, Valdis Opmanis, Antra Opmane, Ieva Strazdiņa, Rita Sirmā, Inese Aizstrauta, Beno Tālivalds, Gundega Zīle, Māra Mozgire, Agnese Bule, Antra Ozola, Māris Galenieks, Mārcis Galenieks, Artūrs Strazdiņš, Nils Kauliņš, Katrīna Šņore, Eižēnija Kozlova un Jūrmalas mākslas skolas Slokas filiāles bērni.

Cienasta veidošanā mākslinieki bija pielikuši lielu radošo izdomu un varēja nogaršot gan „Cukurkaziņas”, gan „Sāļās kaziņas”. Bija nobaudāms „Kazas raga uzlējums”, „Kazragi”, „Kazāboli”, „Kazas ķīselī”, „Diedzētas kazbārdiņas krējuma mērcē” un pat „Kaltētas kazas spiras”. Varēja paraustīt kazu aiz astes, skatīt „Kazu kokā”, paturēt kazu rokā, varēja kazu paslaukt vai vienkārši „kāpt debesīs”. Radošākie mākslinieki bija veidojuši speciālas maskas. Ar savu kazu uz pasākumu bija atjājuši mākslinieki Jānis un Rudīte Jēkabsoni. Uz pasākumu paspīdēt atnākusi bija arī stikla māksliniece Ieva Strazdiņa, kura sevi brīžiem pieslēdza pie izstāžu zāles elektrības padeves vietām un paspīdēja vēl un vēl. Pasākumā bija iespēja nofotografēties, kļūstot par Ritas Sirmās un Ineses Aizstrautas interesantā darba „Sameklē zaļo kazu” sastāvdaļu, un bija arī daudz citu pārsteigumu.

Daļu no zaļajiem brīnumiem un pārsteigumiem tagad var skatīt Mākslinieku nama koridorā.

Izstāde Mākslinieku namā būs apskatāma līdz 27. martam.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas