Mārtiņam Braunam 70: Latvijas Televīzijā dziesmu stāsti, “Daudz laimes, jubilār!” un “Koncerts Z studijā”Sveicot komponistu Mārtiņu Braunu 70. jubilejā, Latvijas Televīzijā tapuši muzikāli īsstāsti “Dziesmas ceļš. Mārtiņš Brauns”, kuros komponista dziesmu izpildītāji dalīsies savos vēstījumos par piecām zīmīgām, emocijas raisošām dziesmām. Cikls būs skatāms no 13. līdz 17. septembrim.

“Mārtiņa Brauna vitalitāte, spēcīgā emocionalitāte un tiešums kombinācijā ar profesionalitāti un talantu ļāvuši visu žanru mūzikas mīļotājiem iepazīt viņa daiļradi. Tie ir simfoniskie darbi, mūzikli, kino un teātra mūzika, roks, kora dziesmas, arī deju mūzika, ko izpildījuši un izpilda gandrīz visi zināmie Latvijas mūzikas kolektīvi, kori, simfoniskie orķestri, grupas,” teic raidījuma “Dziesmas ceļš. Mārtiņš Brauns” scenārija autore Sandra Freiberga.

Nelielu daļu no Mārtiņa Brauna dziesmu simtiem būs iespēja iepazīt ik vakaru no 13. līdz 17. septembrim pēc plkst. 21.00 LTV1 un REplay.lv.

“Dziesmas ceļš. Mārtiņš Brauns” izskanēs apbrīnojamās, spēcīgas patriotiskas emocijas raisošās dziesmas “Saule, Pērkons, Daugava” stāsts, uzzināsim, kā tapa “Dvēselīte”. Būs iespēja dziedāt līdzi “Dzied’ ar mani, tautu meita”, ko komponists no nerātnās dainas pārvērtis dzirksteļojošā dziesmā. Skaisto dziesmas “Veltījums mīlestībai” vēstījumu izstāstīs Cīrulīšu ģimenes meitenes, kas atgriezīsies filmas “Ziemassvētku jampadracis” mājā, kā arī reiz “Dzeguzītē” dziedājusī Kristiāna Stirāne un džentlmeņi no vokālās grupas “Insomnia”.

Piekto dziesmu “Tavā laikā” komponists īpaši vēlējās iekļaut “Dziesmas ceļā”, tāpēc notika divu koru apvienošanās, un diriģents Ivars Cinkuss sagatavoja dziesmu ierakstam. Par to garāks stāsts būs skatāms tieši komponista dzimšanas dienā, 17. septembrī, plkst. 21.00.

“Viņš ir nervs latviešu mūzikā,” teiks dzejnieks Jānis Peters. “Viņš ir spēks, kas savieno paaudzes mūzikā,” teiks “Insomnias” vokālisti. “Viņš spēj radīt savās dziesmās nevis patriotismu, bet patriotiskas vērtības!” teiks diriģents Romāns Vanags. “Saule, Pērkons, Daugava ir Lāčplēsis!” teiks kora “Gaudeamus” dziedātājs Džordžs Stīls.

Raidījumu veidojusi LTV komanda – režisors Arvīds Babris, scenārija autore Sandra Freiberga, operatori Harijs Katlaps, Uvis Burjāns un Ņikita Aleksejevs.

17. septembrī plkst. 21.30 LTV1 un REplay.lv būs skatāms raidījuma “Daudz laimes, jubilār!” atkārtojums, kurā gaviļnieku izjautās žurnālists Andrejs Volmārs.

Savukārt plkst. 22:05 aicinām vēlreiz noskatīties “Koncertu Z studijā”, kurā kopā ar Mārtiņu Braunu uz skatuves redzēsim dziedātājus Ievu Sutugovu, Ati Ieviņu un Zani Gudro, kā arī talantīgos mūziķus Mārci Auziņu, Tomu Poišu un Rūdolfu Dankfeldu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas