Maskavas teātris “Mūsdienu lugas skola” viesosies Rīgā ar divām izrādēm15. un 16.aprīlī Maskavas teātris “Mūsdienu lugas skola” viesosies Rīgā ar divām spilgtām izrādēm– komēdiju Odesas stilā “Miris-šmiris, galvenais, lai būtu vesels” un melodrāmu “Londonas trīsstūris”, kas vēsta par attiecībām starp izcilajiem rakstniekiem Hercenu un Ogarevu, un viņu kopīgo iemīļoto.

Teātris “Mūsdienu lugas skola” atklās viesizrādes Latvijā 15.aprīlī uz Dailes teātra skatuves ar humoristisku iestudējumu, kas izveidots, balstoties uz 250 ebreju anekdotēm! Izrādes skatītāji pārcelsies uz kolorītu Odesas pagalmiņu, kurā ar spilgtiem tēliem un neaizmirstamām asprātībām režisors un teātra dibinātājs Josifs Raihelgauzs ir atklājis visu ebreju pasaules uzskata būtību: te viena otrai līdzās dzīvo vairākas tipiskas ebreju un viena krievu ģimene. Pāri skatuvei ir pārvilkta veļas aukla, ir dzirdami domino kauliņu klikšķi un dzēlīgā kaimiņu “sasaukšanās”, bet gudrais Rebe visiem sniedz padomus par aktuālām tēmām. Tā paiet dienas, kas skatītājiem veido raibu vairāku paaudžu dzīves mozaīku. Īpašu uzmanību ir vērts pievērst mūzikai, kas skanēs uz skatuves: akordeons, klarnete un, protams, vijoles. Skanēs tradicionālā klezmeru mūzika.

Izrādē piedalās populāri Krievijas aktieri: Vladimirs Šuļga, Jeļena Sanajeva, Tatjana Cireņina, Aleksandrs Ovčiņņikovs, Ivans Mamonovs, Vadims Kolganovs, Oļegs Carevs, Aleksandrs Cojs, Džuljeta Geringa, Kirils Sņegirevs, Nikolajs Golubevs.

Otrs iestudējums, kuru “Mūsdienu lugas skola” spēlēs uz Dailes teātra skatuves 16.aprīlī, ir visai pikants: “Londonas trīsstūris” vēsta par attiecībām starp populāriem Krievijas rakstniekiem Hercenu un Ogarevu, un viņu kopīgo iemīļoto Natāliju Tučkovu. Tiesa, vienam no viņiem tā bija sieva, bet otram – mīļākā. Lugas autors Aleksandrs Uglovs izmantoja patiesus faktus, kurus atrada notikumu dalībnieku dienasgrāmatās un vēstulēs. Interesanti, ka Tučkovas memuāros par šo stāstu, kas ilgu laiku sabiedrībā nebija zināms, nav minēts nekas. Tādēļ daudziem skatītājiem izrāde būs patiess atklājums.

Galvenās lomas atveido: Aleksandrs Galibins (Ogarevs), Vadims Kolganovs (Герцен) un Džuljeta Geringa (Tučkova). Režisori – Dmitrijs Astrahans, Vladimirs Rubanovs.

Teātri “Mūsdienu lugas skola” 1989.gadā izveidoja Krievijas tautas mākslinieks Josifs Raihelgauzs. “Skolai” ir absolūti unikāla repertuāra politika, tā pilnībā atbilst nosaukumam: te patiešām iestudē tikai mūsdienu lugas, kuras pirms tam uz skatuves nav rādītas. Tādējādi “Mūsdienu lugas skola” ir pasaules pirmizrāžu teātris. Tā autoru vidū ir Jevgēņijs Griškovecs un Boriss Akuņins, Viktors Šenderovičs un Dmitrijs Bikovs, Ludmila Uļicka un Vadims Žuks, komponisti Maksims Dunajevskis, Sergejs Ņikitins, Aleksandrs Žurbins, Igors Zubkovs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas