Mazajā Mežotnes pilī uzstāsies ģitāru duets “Two four twelve”Šovakar, 10.jūlijā, plkst.20.00 Mazajā Mežotnes pilī cikla „Lielo talantu tramplīns” ietvaros muzicēs ģitāru duets „two four twelve” – Mārtins Zimnijs (Martin Zimny, Vācija) un Aleksandrs Vidojevičs (Aleksandr Vidojevic, Serbija). Šis ir abu jauno mūziķu pirmais un vienīgais koncerts Latvijā un Baltijā, tādēļ šī ir unikāla iespēja dzirdēt abu talantīgo mūziķu uzstāšanos.

Duets skatītājiem sniegs iespēju dzirdēt orģinālu koncertprogrammu, iekļaujot tādu komponistu kā Isaac Albéniz, Enrique Granados, Johann Kaspar Mertz un Mario Castelnuovo-Tedesco skaņdarbus.

Mārtins Zimnijs ir absolvējis Roberta Šūmaņa koledžu Diseldorfā un saņēmis prestižas balvas vairākos valsts un starptautiskos ģitārspēles konkursos; viņš muzicējis teju visā Eiropā – no Serbijas līdz pat Spānijai, un piedalījies festivālos un semināros Austrijā, Vācijā, Spānijā, Nīderlandē kā arī devies koncerttūrē pa Indiju. Tāpat Mārtins vairākkārt piedalījies ģitārspēles meistarklasēs un jau desmit gadus māca jauniešiem spēlēt ģitāru.

Savukārt Aleksandrs no 2000. līdz 2006.gadam piedalījies vairākos ģitārspēles konkursos Austrijā, Vācijā, Serbijā un Bulgārijā, izcīnot sešas pirmās vietas, vienu otro vietu un vairākas speciālbalvas. Paralēli mācībām pie izcilā kubiešu ģitārspēles profesora Joaquin Clerch Diseldorfā, mūziķis ir apmeklējis festivālus un izcilu mūziķu vadītas ģitārspēles meistarklases, gūstot tur lielu un nenovērtējamu pieredzi.

„Ar šo koncertu vēlamies parādīt jaunos talantus, kas varbūt šeit vēl nav tik labi pazīstami, taču neapšaubāmi pēc kāda laika kļūs par pasaulslaveniem mūziķiem. Tāpat šī cikla mērķis ir iepazīstināt mūsu klausītājus gan ar jaunajiem talantīgajiem latviešu mūziķiem, kas studē un strādā Eiropā, gan ārzemju māksliniekiem,” par cikla „Lielo talantu tramplīns” uzdevumiem saka Mazās Mežotnes pils īpašniece un koncertu cikla iniciatore Regīna Deičmane, uzsverot – ik vasaru rīkojot četrus koncertus, Mazā Mežotnes pils ar savu unikālo koncertprogrammu jau veiksmīgi iekļāvusies Latvijas mūzikas dzīvē, cenšoties piedāvāt kaut ko unikālu. „Šovasar Mežotnē vēl notiks tradicionālais Vaska fonda koncerts, kurā skanēs latviešu komponistu jaundarbi, un neiztiksim arī bez ikgadējā džeza mūzikas koncerta,” norāda Regīna Deičmane.

Biļetes uz 10.jūlija koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas