Mežotnē svinēs zemgaļu svētkus

19. un 20.maijā jau sesto reizi norisināsies Mežotnes pilskalna svētki - seno zemgaļu vēsturei, tradīcijām un dzīvajām kultūras vērtībām veltīts sarīkojums. Šogad svētki norisināsies abās Lielupes pusēs - Rundāles un Mežotnes pagastos.


Pa dienu pie Mežotnes pils norisināsies amatnieku gadatirgus, atrakcijas bērniem un izjādes ar zirgiem.


No mūsdienu puses pie Mežotnes pils uz viduslaiku zemgaļu pilskalnu Rundāles pusē


varēs nokļūt pārejot Lielupes tiltiņam. Svētku atklāšana norisināsies Rundāles pusē Mežotnes pilskalnā ar dalībnieku parādi vēstures biedrību prezentācijām. Tad sekos senās cīņas, kuru laikā karotāji cīnīsies par galveno balvu - īpaši kaldinātu zemgaļu platasmens zobenu. Cīņu starplaikos apmeklētājiem būs iespēja pielaikot bruņas un iesaistīties tautas spēlēs. Pēcpusdienā pilskalna virsotnē koncertēs, kā arī iesaistīs apmeklētājus dejās un rotaļās folkloras kopa "Tarkšķi" no Iecavas.


Koncerta īpašie viesi - folkloras kopa "Vilkači" no Rīgas, kuri muzicēs un dziedās senas kara dziesmas.


Senpilsētas apmetnē svētku apmeklētāji varēs iepazīt senos amatus , ko demonstrēs


vēstures biedrību dalībnieki un amatnieki - aušanu, krāsošanu ar augu krāsvielām, pīšanu, ādas apstrādi, rotkalšanu, podniecību u.c. Svētkos apmeklētāji par papildus samaksu varēs mācīties šaut ar loku un arbaletu, piedalīties izjādēs ar zirgiem un vizināties ar vikingu laivu.


Vakarā pie Mežotnes pils klasiskās mūzikas cienītāji varēs baudīt Liepājas simfoniskā orķestra mūziķu grupas "Amber Sound Brass" koncertu. Pēc koncerta būs iespēja izdancoties kapelas "Hāgenskalna muzikanti" deju mūzikas pavadījumā.


Svētkos piedalīsies vēstures biedrības no Bauskas novada un Latvijas pilsētām - "Senās Vides darbnīca", "Trokšņu iela", "Tērvetes zemgaļi", "Vilkači" "Upmale", "Gerdene", "Kāvi", "Baltava", "Ugunszīme", "Senzeme", "Escali bur", "Baltic Snake" un "Rodenpois". Koncertēs folkloras kopas "Tarkšķi", "Vilkači", "Laukam pāri" un "Svitene". Svētkus rīko Zemgaļu kultūras biedrība "Upmale" sadarbībā ar Rundāles un Bauskas


Avots: nra.lv


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas