Miera ielas Republika aicina uz Vasarsvētku svinībām


Rīgas radošais kvartāls Miera ielas Republika sestdien, 26. maijā rīkos pirmās Miera ielas Vasarsvētku svinības, kas visas dienas garumā ar vērienīgu pasākumu programmu norisināsies posmā no Brīvības ielas līdz Dzemdību namam.


Lai radītu īstu vasaras svētku sajūtu ielas iedzīvotājiem un ciemiņiem, no 11:00 līdz 23:00 Miera ielas veikaliņi, kafejnīcas, darbnīcas un citas radošas iniciatīvas priecēs un izklaidēs apmeklētājus ar eko un vintage tirdziņiem, konkursiem, viktorīnām, lekcijām, performancēm, meistarklasēm, izstādēm, grāmatu atvēršanu, satiksmes drošības aktivitātēm, šokolādes garšu, kino un mūziku.


Vasarsvētku svinību laikā būs arī mazajiem pasākuma apmeklētājiem paredzēti pasākumi - tiks atvērtas izdevniecības "Liels un mazs" grāmatas "Nekrietnais Alfrēds" un "Kaka un pavasaris", būs sarūpētas koka rotaļlietas no veikala "Domiņa", māla un stikla radošās darbnīcas un citi pasākumi.


Visas dienas garumā Miera ielā notiks Latvijas Mākslas akadēmijas studentu plenērs Patrīcijas Brektes un Jāņa Dukāta vadībā, interesentus gaidīs astroloģijas lekcijas, deju stundas un partizānu dārzniecības apmācības.


Vasarsvētku koncertā no 12:00 līdz 23:00 uzstāsies Vītolu ģimene, Bērnības milicija, Eņģelis, Black Apple Market, Imants Daksis, Jacob Noiman festival band, Andis Grīva, Aliste Joste, Baložu pilni pagalmi, Didzis Bordo, Deskalighters (ex Voiceks Voiska), Alis P un Jānis Ruņģis Jazz.


"Simboliskāku ielu par Miera ielu Rīgā būtu grūti atrast - šeit cilvēki ienāk pasaulē, šeit tiek guldīti zemes klēpī, šeit arī izdzīvo visu, kas šīm galējībām pa vidu. Šobrīd visā Miera ielas garumā uzplaukst radošs kvartāls, ko veido kafejnīcas, veikaliņi, darbnīcas un citas radošas iniciatīvas. Šeit valda rosīga atmosfēra un vienlaikus arī miers, kas rodas, nogriežoties no galvenajām ielām un to burzmas," stāsta svētku rīkotāji no Miera ielas republikas biedrības. "Miers ir maldīgs - iela dzirkstī! Nāciet ciemos!" viņi aicina.


Pasākums norit Rīgas 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas pilotprojekta – „Radošie kvartāli iesilda Rīga|2014” ietvaros ar nodibinājuma Rīga|2014 atbalstu.


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas