Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī nospēlēta labdarības izrāde “Dakteris Aikāsāp” bērniem un vecākiem no Ukrainas20. martā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra labdarības izrādē “Dakteris Aikāsāp” viesojās bērni ar mammām no Ukrainas, kuri jau divas nedēļas dzīvo, mācās un sporto Daugavpils pilsētā.

Astronomiskā pavasara sākumu Rīgā sagaidīja 46 Daugavpils pilsētas viesi no Ukrainas. Latvijas galvaspilsētas Rīgas iepazīšanas brauciena programma bija bagātīga – tika apmeklēts Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, iepazīta Vecrīga un noslēgumā rasti prieka mirkļi Čehova teātra izrādē bērniem “Dakteris Aikāsāp” (režisore Paula Pļavniece), kas tapusi pēc Korneja Čukovska grāmatas bērniem ar tādu pašu nosaukumu. Neskatoties uz to, ka izrāde domāta mazākiem skatītājiem, arī gados vecākie bērni piedalījās nīlzirgu un citu Āfrikas zvēru glābšanā kopā ar jaunajiem ārstiem un dakteri Aikāsāp. Pēc izrādes viesi tika izvesti pastaigā pa teātri, ielūkojoties arī Lielajā zālē, kurā notika sagatavošanās darbi vakara izrādei “Kankuna”.

Ukraiņu bērniem un viņu mammām šis brauciens ļoti patika; tas ļāva aizbēgt no smagajām domām un nemitīgajām rūpēm par tiem, kuri palikuši mājās Ukrainā. Viņi ir ļoti pateicīgi Daugavpils un visas Latvijas iedzīvotājiem par atbalstu, par palīdzību, par labajiem vārdiem, par to, ka viņi ir uzklausīti un sadzirdēti, kas šobrīd ir ļoti svarīgi.

Teātris izsaka pateicību Daugavpils pilsētai, kas noorganizēja transportu uz un no Rīgas. Izrāde bija pašu mākslinieku – Čehova teātra aktieru – iniciatīva, kuru teātris atbalstīja. Teātrim ir gandarījums, ka bija iespēja kliedēt ikdienas raizes un radīt mazliet prieku ukraiņiem, kas kara dēļ par savām mājām šobrīd sauc Latviju.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas