Mīlgrāvja krastmalas svētki – aizraujošs ceļojums apkārt pasauleiJau ceturto gadu Vecmīlgrāvī notiks Mīlgrāvja krastmalas svētki – šogad, 10. augustā no plkst.12 līdz 16, ikvienam svētku dalībniekam būs iespēja doties aizraujošā ceļojumā - „80 dienās ap zemeslodi”.

„Iepriekšējos gados Krastmalas svētku tēma tikai izvēlēta, ejot līdzi laikam - pirmajos svētkos bija iespēja iejusties 12. gadsimta atmosfērā, kad ordeņa mūki raka Mīlgrāvi, otrajos - iepazīties ar viduslaiku bruņiniekiem, bet pagājušajos – hercogs Jēkabs aizveda uz 17. gadsimtu. Šogad ceļosim pa pasauli -ar dziesmu un deju palīdzību iepazīsim dažādu tautu kultūru un tradīcijas,” stāsta pasākuma organizatore Zane Auškāpa.

Pēc gada pārtraukuma Krastmalas svētki atkal notiks savā tradicionālajā vietā - bērnu laukumā (Meldru ielā 1), kas, pateicoties Vecmīlgrāvja attīstības biedrības iniciatīvai un Rīgas brīvostas finansiālam atbalstam, pagājušajā vasarā tikai rekonstruēts.

Tāpat kā citus gadus arī šogad Krastmalas svētku dalībniekiem tiks piedāvāta daudzveidīga un aizraujoša programma. Galvu reibinošā ceļojumā kopā ar slaveno pasaules apceļotāju Fileasu Fogu, kura lomā iejutīsies Nacionālā teātra aktieris Egīls Melbārdis, būs iespēja apceļot dažādas valstis, iepazīties ar to tradīcijām, kultūru... Interaktīvajās darbnīcās savas prasmes varēs izmēģināt gan lielie, gan mazie svētku viesi – būs jau iepriekšējos Krastmalas svētkos iecienītas darbnīcas, kā arī jaunas un nebijušas. Ceļojumu apkārt zemeslodei būs iespēja uzsākt ar kuģīti „Jelgava”, bez kura šie svētki vairs nav iedomājam. Savukārt viktorīnas par pasaules apceļošanu uzvarētājus gaida aizraujošs brauciens ar katamarānu „Wiki” un lidojums ar gaisa balonu. Koncerta noslēguma daļā visus dalībniekus priecēs populārais dziedātājs Jānis Stībelis kopā ar „MC orķestri”.

Arī šogad, pateicoties Vecmīlgrāvja attīstības biedrībai un Rīgas brīvostas atbalstam, Mīlgrāvja krastmalas svētkos varēs piedalīties ikviens – jauns vai vecs, liels vai mazs. Aicinām ikvienu Vecmīlgrāvja iedzīvotāju vai viesi ļauties šim brīnišķīgajam piedzīvojumam!

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas