Ministrs: Muzeji būs pirmie, kas varēs atsākt darbuPriekšlikumi par ierobežojumu mazināšanu kultūras nozarē tiks iesniegti vien tad, kad to ļaus darīt epidemioloģiskā situācija, otrdien intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” uzsvēra kultūras ministrs Nauris Putulis (NA).

Viņš norādīja, ka ir izveidoti atbalsta instrumenti kultūras jomā strādājošajiem, tai skaitā jau šonedēļ plānots iedarbināt pēdējos no tiem, kā rezultātā neviens no nozares nebūs palicis bez iespējas iegūt palīdzību un “izdzīvot”.

Ministrs skaidroja, ka KM ir izstrādāta koncepcija, kurā norādīts, kurā mirklī varētu atsākt kultūras nozares darbu, un šajā procesā muzeji būtu pirmie. Tomēr Puntulis uzsvēra, ka viņš nebūs tas, kurš ar šo priekšlikumu nāks klajā pretrunā ar epidemiologu sacīto: “Es nākšu klajā ar šiem priekšlikumiem vien tad, kad to ļaus epidemioloģiskā situācija.”

Viņš aicināja katram, pirms cīnīties par savu nozari un strādāšanu profesijā, paskatīties no tā punkta, ka slimnīcā katru dienu 100 Covid-19 pacientu atrodas smagā stāvoklī: “Aiz katra šī cilvēka ir ģimene, kas lūdzas par šī cilvēka dzīvību. Uz iespēju apmeklēt teātru, atvērt nozari jāskatās no šīs pozīcijas.”

Kā zināms, Latvijas Muzeju biedrības (LMB) valdes locekle Elīna Vikmane norādījusi, ka muzeji ir gatavi un vēlas vērt durvis apmeklētājiem, bet gaida ekspertu lēmumu, kad to darīt būtu atbildīgi.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas