“Mirušās dvēseles” uzņem ar ovācijām


Režisora Kirila Serebreņņikova veidotā Latvijas Nacionālā teātra izrāde "Mirušās dvēseles" pagājušonedēļ notikušajā Minskas starptautiskajā teātra forumā "" uzņemta ar necerēti lielu sajūsmu un ovācijām, informēja teātra mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča.


"Festivāls Minskā bija ļoti prestižs. Tādi vārdi kā Oskars Koršunovs, Kristians Lupa, Romeo Kasteluči, Mindaugs Karbauskis komentārus neprasa. Bija iespēja redzēt arī "Šerbūras lietussargus" uzlecošās zvaigznes Vasīlija Borhatova iestudējumā, izcilākās deju izrādes pasaulslaveno horeogrāfu Ohada Naharina un Paulinas Vičihovskas uzvedumos.Arī Serebreņņikova vārds komentārus neprasa, un mūsu aktieri sevi parādīja, liekas, tik labi kā vēl nekad," izteicās teātra direktors Ojārs Rubenis.


Spilgtais satīriskais romāns par Čičikova braucienu pēc mirušām dvēselēm, savā ceļojumā iepazīstoties ar visneticamākajiem krievu muižnieku tipāžiem, ir darbs, kurā režisors gribējis saglabāt Nikolajam Gogolim tik raksturīgo aizkustinošo mīlestību uz cilvēku, tā rakstura īpatnībām un vājībām. Izrāde ir aicinājums paskatīties uz notiekošo un sevi ar labsirdīgu ironiju.


Izrādē spēlē aktieri Mārtiņš Brūveris, Gundars Grasbergs, Artuss Kaimiņš, Arturs Krūzkops, Normunds Laizāns, Juris Lisners, Ģirts Luizniks, Ivars Puga, Jānis Vimba un Kaspars Zvīgulis, kā arī pianists Uģis Krišjānis.
Par izrādi "Mirušās dvēseles" aizvien ir interese un tā ir pieprasīta dažādos kultūras un teātra festivālos. Pirms gada izrāde viesojās Maskavā prestižajā teātra festivālā "N.E.T.", kur arī guva ievērojamu skatītāju un žūrijas atzinību.


"Mirušās dvēseles" saņēma "Spēlmaņu nakts" balvas nominācijās gada labākā dramatiskā izrāde un gada labākais kostīmu mākslinieks, kura tika pasniegta Kirila Serebreņņikovam.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas