Modernā baleta viencēlienu vakars Dailes teātrīVienīgais Latvijas modernā baleta teātris - „Indras Reinholdes kamerbalets” aicina skatītājus uz baleta viencēlienu vakaru „Diptihs”, kas notiks 4.februārī plkst.19.00 Dailes teātra Mazajā zālē. Izrādē piedalīsies Latvijas Nacionālās operas baleta mākslinieki .

Spilgtā un savdabīgā horeogrāfija, kā arī emocionāli piesātinātā jauno dejotāju skatuves valoda aicinās skatītāju ļauties līdzpārdzīvojumam un izbaudīt dejas mākslas maģiju.

Vakara programmu veidos modernā baleta viencēlieni Indras Reinholdes horeogrāfijā:

Tabula rasa

L.van Bēthovena, A.Pērta, K.de Sermizī, A.Vivaldi mūzika.

Stāsts par harmonisku attiecību neiespējamību, par ilūziju, ka būšana divatā glābs no vientulības. Izrādē mijas divas savstarpēji kontrastējošas tēmas – cilvēka dzīves drāma ar viņa centieniem, cīņu, nepiepildītām cerībām un savstarpējo attiecību samezglojumiem, un iedomāta, ideāla sapņu pasaule, kur valda harmonija, miers un prieks par pasaules skaistumu.

Klaunu dienasgrāmatas

Groteska kolāža

A.Šnitkes mūzika.

Izrāde veidota izteikti teatrālā tēlainībā, kur groteski sakāpinātā veidolā atspoguļojas pasaule. Pus nopietni, nedaudz ironiski raugoties uz dzīves parādībām, tiek izstāstīti pieci dažādi stāsti par prieku, skumjām, radošu degsmi, mīlestību, cerībām un vilšanos.

Indras Reinholdes kamerbalets ir jauns modernā baleta teātris, radošu domubiedru grupa ar savdabīgu horeogrāfisko rokrakstu. Kolektīva kodolu veido profesionāli baleta mākslinieki ar Rīgas horeogrāfijas vidusskolas izglītību. Dejas valodā atspoguļot visplašāko cilvēcisko emociju gammu, uzrunāt skatītāju ar saprotamu stāstu, kas spēj raisīt līdzpārdzīvojumu – tāds ir Kamerbaleta radošās darbības mērķis. Kamerbaleta izrādes ir vairakkārt rādītas Rīgā, izpelnoties gan skatītāju, gan baleta speciālistu atzinību.

Kamerbaleta mākslinieciskā vadītāja – starptautiskā Maijas Pļiseckas baleta konkursa laureāte Indra Reinholde ir baletmeistare ar piecpadsmit gadu pieredzi modernā baleta žanrā, četrpadsmit baletu autore, iestudējusi savus darbus tādos pazīstamos baleta teātros kā Marijas teātris Sanktpēterburgā, teātris „Krievu balets” Maskavā, Jekaterinburgas Dejas teātrī un citur.

Atbalsta: Rīgas dome; Dejas un personības centrs „I-DEJAS MĀJA”.

Informatīvais atbalsts: draugiem.lv; kasjauns.lv; žurnāls „Ir”; „Neatkarīgā rīta avīze”; TVnet; 1188.lv; espati.lv; apollo.lv

Izrādes arī citās Latvijas pilsētās:

20.02. plkst. 19.00 – Kuldīgas kultūras centrā;

24.02. plkst.19.30 – CATA kultūras namā Cēsīs;

1.03. plkst. 19.00 - Ogres kultūras centrā;

3.03. plkst. 19.00 – Siguldas kultūras namā;

5.03. plkst. 19.00 – Limbažu kultūras namā;

14.03. plkst. 20.00 – Saldus kultūras centrā;

3.04. plkst. 19.30 – Valmieras kultūras centrā.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas