Modinātājs ir visbiežāk izmatotā papildfunkcija mobilajos telefonosVisbiežāk izmantotās mobilo telefonu papildfunkcijas ir modinātājs, fotografēšana un mūzikas klausīšanās, secināts pētījumā par mobilo telefonu lietošanas paradumiem Latvijā.

„Ja vēl pirms pāris gadiem mobilos telefonus pamatā izmantoja tikai zvanīšanai vai īsziņu rakstīšanai, tad šodien tas ir kļuvis par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu un organisku sadzīves priekšmetu, lielā mērā aizstājot, piemēram, modinātājpulksteņus, fotoaparātus vai mūzikas atskaņotājus. No vienas puses aptaujas rezultāti ir likumsakarīgi, jo modinātāja funkcija mobilajos telefonos integrēta jau sen. No otras puses, augstas kvalitātes foto un video funkcijas mobilajos telefonos ir salīdzinoši nesen, taču sabiedrībā tās guvušas atzinību ļoti ātri, kas arī liecina, ka ātri apgūstam un izmantojam jaunās tehnoloģijas. Turklāt, pētījums parāda, ka mobilais telefons ir vienlīdz nozīmīgs visās iedzīvotāju vecuma grupās” norāda „Trodeks” Reklāmas un mārketinga direktore Dace Škrabe.

Kā trīs populārākās funkcijas mobilajos telefonos var minēt: modinātāja funkciju, kuru izmanto 91% aptaujāto, fotografēšanas funkciju, kuru izmanto 71% un mūziku vai radio klausās 52%.

Bez jau minētajām funkcijām, aptaujas respondenti norādījuši vēl vairākas funkcijas, kas tiek izmantotas mobilajos telefonos: piemēram, spēļu spēlēšana, datu pārnešana, kalkulators, GPS, diktofons. Tāpat arī atsevišķi respondenti ir norādījuši, ka telefons tiek izmantots ne tik tradicionālām funkcijām – piemēram, kā rotaļlieta bērniem.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas