Muižniece: Ļoti labi esam pierādījuši, ka skolas var strādāt klātienēŠobrīd nav bažu par klātienes mācību organizēšanu skolās, LTV raidījumā “Rīta panorāmā” sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija).

"Paldies kolēģiem, ka izpratne joprojām par to ir, manuprāt, tā ir tikai palielinājusies ar tiem pierādījumiem, ko mēs esam spējuši sniegt – skolas tiešām ir pēdējās, ko vērtu ciet klātienes procesam, tas būtu tikai galējas situācijas rezultātā," sacīja Muižniece.

Viņa atzina, ka mācību gada pirmais semestris ir ļoti labs pierādījums tam, ka skolas var strādāt klātienē: "“Skaidrs, ka mums joprojām ar omikrona paveidu ir dažādas neskaidrības. (..) Ļoti labi esam pierādījuši, ka skolas var strādāt klātienē."

Tāpat Muižniece uzsvēra skolēnu testēšanas nozīmīgumu klātienes mācību procesa nepārtrauktības nodrošināšanā.

"Šobrīd skolās testi ir piegādāti janvārim, nākamā kārta ar piegādēm tiek organizēta, problēmu ar šo nav. Protams, process, ka skolēni divreiz nedēļā veic testus mājās, atvieglo situāciju izglītības iestādēs," sacīja ministre.

Kā zināms, pēc ziemas brīvlaika skolās atsācies mācību gada otrais semestris. Janvārī skolēniem un skolotājiem būs biežāk jāveic Covid-19 testi.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas