Multeņu roka grupa “Radio iela 8” dzied par cigaretēm, ūdenspīpēm un zāliKatru svētdienu, plkst. 18.00 “LNT” televīzijas kanālā skatāmi kompānijas “Mikrofona ieraksti” 20 gadu jubilejai veltītā koncertšova “SuperMikrofons” ieraksti. Tie, kuri tam seko, vai arī paši apmeklēja koncertu Liepājā, noteikti nepalaida garām faktu, ka šova Liepājas atlasē uzvarēja neparastā un pavisam jaunā mūziķu apvienība “Radio iela 8”. Grupa izcīnīja tiesības piedalīties finālā, kuru “LNT” pārraidīs 31. jūlijā. Taču šī grupa šova organizētājiem šķita tik neparasta, ka tai tika piedāvāta sadarbība, pat nesagaidot šova rezultātus.

Guntars Račs (MicRec): “Mūs burtiski apbūra grupas līderes Kristīnes Vertjanovas nesamākslotais dabiskums, tāpēc nolēmām dot grupai iespēju un piedāvājām laiku divu dziesmu ierakstam Ivara Sudmaļa Liepājas studijā. Miksēšanu uzticējām Armandam Treiliham. Priecājos par rezultātu, jo tas ir tieši tik dabisks, kā grupas koncerta uzstāšanās. Savā ziņā tas ir tā saucamais “neformāts”. Tas var daudziem nepatikt, taču laikā, kad ēters ir pilns ar studijas producentu “produkciju”, tieši šāds, atklāts un vienkāršs skanējums var atrast savu klausītāju. Laiks rādīs, vai Kristīnes oriģinālās muzikālās idejas spēs izdzīvot šajā jaunas mūzikas pieblīvētajā laikā un vietā. Šova laikā viņu muzicēšanas manieri spontāni nosaucu par “multeņu roku” un domāju, ka viņu dziesmas patiesi labi izskatītos animētas J ”

Pirms vairākām nedēļām radiostacijās jau nonāca grupas pirmais singls “Kārtējā dziesma par pilsētu, kurā piedzimst vējš”. Un šodien grupa jūsu vērtējumam nodod dziesmu “Maijpuķītes”, kuras mūzikas un teksta autore ir grupas līdere Kristīne.

Kristīne Vertjanova: “Dziesmu sarakstīju jau ļoti sen. Spēlēju mājās viena pati ar klavierēm, sākumā tā bija tāda kā klavierbalāde. Tagad ir smieklīgi to atcerēties. Pirms kāda laika, saulainā ziemas dienā, dziesma nejauši ieguva savu īpašo “grūviņu”, un tad arī viss sāka notikties. Man ļoti paveicies, ka satiku brīnišķīgus mūziķus, “Radio iela 8”, ar kuriem kopā strādājām pie šī skaņdarba. Dziesmai ir jau kādi 6-7 gadi, tādēļ varu droši teikt, ka šī ir vecākā un (šobrīd) jaunākā dziesma vienlaicīgi. Ja man jāsaka, par ko ir dziesma, tad man tiešām ir tikai viens sakāmais - dziesma ir par to, kāpēc skolnieki pīpē cigaretes, ūdenspīpes un zāli.”
Dziesmas “Maijpuķītes” vizuālo noformējumu veidojis mākslinieks Vladislavs Davidenko.
Dziesma ir pieejama Doremi.lv, YouTube, Spotify, iTunes, Apple Music un Amazon.com
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas