Muzejam “Rīgas Jūgendstila centrs” ducisRīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” savā divpadsmitajā dzimšanas dienā aicina kopīgi atskatīties uz muzeja gadu duci, daloties ar spilgtākajām atmiņām par kādu muzeja notikumu vai pastāstot stāstu par savu jūgendstila priekšmetu – vai tā būtu no vecvecmāmiņas mantotā Kuzņecova tasīte, vijīga zieda rotātais drēbju skapis laukos, vecais pulkstenis pie sienas vai paaudžu paaudzē mantotais izšūtais galdauts. Aicinām atzīmēt muzeja dzimšanas dienu, publicējot atmiņu stāstus ar fotogrāfijām savā Facebook laika joslā ar tēmturi #mansjūgendstilastāsts.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” tika dibināts 2009. gada 25. aprīlī. Tolaik apmeklētājiem bija pieejamas vien dažas telpas, jo daļā muzeja vēl turpinājās restaurācijas darbi. Tomēr sabiedrībā interese par muzeju bija liela, un cilvēki atsaucās aicinājumam dāvāt 19./20. gs. mijas priekšmetus krājuma izveidei. Gadu no gada ir audzis muzeja apmeklētāju skaits. Nu muzejs ir ieguvis plašu interesentu un atbalstītāju loku Latvijā un aiz tās robežām. Muzeja direktore Agrita Tipāne vēlas pateikties visiem muzeja draugiem: “Šogad aprit divpadsmit gadi, kopš savu darbu uzsāka muzejs “Rīgas jūgendstila centrs”. Šo gadu laikā ir izveidotas nozīmīgas jūgendstila priekšmetu kolekcijas, daudzveidīgs ir bijis pasākumu klāsts un notikušas daudzas, starptautiski nozīmīgas izstādes. Muzejs ir aktīvi darbojies, popularizējot Rīgu kā jūgendstila metropoli, rīkojot izstādes dažādās Eiropas pilsētās, kā arī piedaloties vairākos starptautiskos projektos. Muzejs ir iemantojis rīdzinieku un pilsētas viesu atzinību, saņemot gan dāvinājumus, gan atzinīgus vārdus. Jubilejas reizē vēlos pateikties visiem muzeja draugiem un atbalstītājiem, kas palīdz veidot mūsu kolekcijas un dziļāk iepazīt un izprast mūsu pagātni!”

Bez ierastās rosības ekspozīcijas telpās muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” sagaida savu divpadsmito dzimšanas dienu. Lai arī apmeklētājiem muzeja durvis kopš decembra ir slēgtas, darbs muzejā nav apstājies – tiek pētīts krājums, apzināti resursi un gatavota jauna izstāde, lai, verot durvis apmeklētājiem, tos varētu iepriecināt ar jūgendstila pasaules daudzveidību. Kamēr saziņa ar apmeklētājiem notiek tikai ar interneta starpniecību, “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina muzeja draugus atzīmēt muzeja divpadsmito dzimšanas dienu, publicējot savā Facebook laika joslā fotoattēlus ar ģimenē rūpīgi glabātiem jūgendstila priekšmetiem un stāstiem par muzeja apmeklējuma spilgtākajiem mirkļiem, izmantojot tēmturi #mansjūgendstilastāsts.

Foto: F64

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas