Muzejiem piegādāti fotoaparāti un skeneri Nacionālā muzeju krājuma digitalizācijas turpināšanai

Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta „Nacionālā muzeju krājuma kopkataloga pilnveidošana. 2.kārta” ietvaros 76 Latvijas muzejiem piegādāta digitalizācijas tehnika, lai papildinātu kopkatalogā publicēto krājuma priekšmetu aprakstus ar kvalitatīviem digitālajiem attēliem.

Šī gada oktobra mēnesī muzejiem tika piegādāti 60 skeneri Epson V700 (A4 formāts), kas paredzēti dokumentu un attēlu skenēšanai, kā arī sniedz iespēju digitalizēt foto negatīvus, diapozitīvus un foto negatīvus, kas saglabāti uz stikla platēm. Desmit muzejiem, kuru krājumos atrodas vairāk nekā 100 tūkstoši krājuma vienību, piegādāti skeneri Epson GT2000 (A3 formāts) lielāka formāta zīmējumu, karšu vai citu vizuālo materiālu digitalizācijai. Savukārt šī gada novembra mēnesī muzeju krājumos glabāto priekšmetu attēlu iegūšanai muzejiem tika piegādāti 63 digitālie fotoaparāti Power Shot SX40 HS komplektā ar statīvu un KODAK krāsu skalu.

2012. gada pirmajā pusē muzeju pārstāvjiem būs iespēja piedalīties apmācībās un iegūt digitalizācijas tehnikas administratora sertifikātu.

Una Balode, projekta vadītāja: „Digitalizācijas tehnika ir svarīgs priekšnoteikums, lai muzeji kopkatalogā varētu iekļaut ne tikai krājuma vienību aprakstus, bet arī papildināt tos ar vizuālajiem materiāliem, kas kopkataloga lietotājiem – pētniekiem, studentiem, citiem interesentiem – dod iespēju iegūt uzskatāmāku un ievērojami precīzāku informāciju par savu interešu objektu. Plānots, ka projekta ietvaros kopkatalogā tiks iekļautas un aprakstītas 300 000 Nacionālā muzeju krājuma vienības.”

Digitalizācijas tehnikas piegādātāji tika izraudzīti iepirkuma procedūras kārtībā. Skenerus piegādāja SIA „Atea”, fotoaparātus – SIA „IB Serviss”.

Latvijā Nacionālā muzeju krājuma uzturēšanu regulē Muzeju likums. Saskaņā ar to Nacionālajā krājumā esošie priekšmeti un kolekcijas tiek iekļautas kopkatalogā – datubāzē, kas ietver pamatinformāciju par muzeju krājumu priekšmetiem. Informācijas ievade kopkataloga datu bāzē tika uzsākta 2007.gadā.

Projektu „Nacionālā muzeju krājuma kopkataloga pilnveidošana. 2.kārta” realizē Kultūras ministrijas valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas”. Projekts tiek realizēts laika periodā no 2009.gada 15.jūlija līdz 2012.gada 14.jūlijam.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas