Muzejs aicina uz mūzikas salonu “Jūgendstila Ziemassvētku noskaņās”16. decembrī muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz mūzikas salonu “Jūgendstila Ziemassvētku noskaņās”. Flautas skaņas vēsturisko jūgendstila klavieru pavadījumā uzburs sirsnīgu gaisotni, kāda bija raksturīga pilsētnieku mājokļos 20. gs. sākumā. Muzicēs Ilona Meija, Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas audzēkņi un koncertmeistare Sintija Šteinkopfa. Koncerti plkst. 11.00, 13.00, 15.00, 17.00.

Tradicionāli, Ziemassvētkus gaidot, muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” skan gadumijas mūzika. Arī šogad stundu garos koncertos varēs izbaudīt Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas flautas klases audzēkņu, viņu pedagoģes Ilonas Meijas un koncertmeistares Sintijas Šteinkopfas muzikālo priekšnesumu. Tas ļaus sajust Ziemassvētku gaidīšanas burvību un izbaudīt klasiskās Ziemassvētku melodijas, K. Debisī un J.S. Baha skaņdarbus flautai ar klavierēm, kā arī komponista Riharda Vāgnera Romanci WWV94, godinot komponistu viņa 210. dzimšanas gadā. Koncerti bagātinās Rīgas Ziemassvētku programmu, atgādinās par laukā esošo ziemu un radīs pirmssvētku noskaņu.

Mūzikas salona apmeklētājiem būs iespēja apskatīt muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” izstādi “Ziemassvētku brīnums”, kurā līdzās vēsturiskajiem dekoriem jūgendstila interjerā iemirdzēsies četras dažādi rotātas egles ar īpaši veidotiem telpu un eglīšu dekoriem, mākslinieču Tamāras un Aleksandras Čudnovsku oriģinālie mākslas darbi un fotogrāfijas.

Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” mūzikas salons “Jūgendstila Ziemassvētku noskaņās” gaida klausītājus 2023. gada 16. decembrī, Alberta ielā 12, Rīgā.

Dalībai koncertā derīga ieejas biļete muzejā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas