Mūžībā aizgājis blūza leģenda B.B. Kings89 gadu vecumā miris leģendārais blūza meistars B.B. Kings, ziņo ārvalstu mediji.

1925. gadā dzimušais leģendārais blūzmenis, ģitārists un dziedātāts Railijs B. Kings , pazīstams arī kā B. B. Kings, miris ceturtdien, 14.maijā, savās mājās Lasvegasā. Iespējamais nāves cēlonis varētu būt saistīts ar faktu, ka nesen mūziķis tika nogādāts slimnīcā ar sūdzībām par diabētu. Zināms arī tas, ka viņa veselības stāvoklis pēdējā laikā bijis pasliktinājies. Plašāka informācija par mūžībā aizgājušo leģendu nav zināma.

B.B Kings savā mūziķa karjerā kopumā izdevis vairāk nekā 40 albumus, pirmais no tiem - “Singin' The Blues", kas iznāca 1957. gadā. Railijs bija viens no amerikāņu visatpazīstamākajiem blūzmeņiem un pēc “Rolling Stone” domām arī trešais labākais elektroģitārists pasaulē.

Jāatzīst, ka savu karjeru viņš neuzsāka tik spoži. Pirms spožās slavas, mūziķis strādāja kā fermeris un ģitārspēle bija brīvā laika izklaide. Pirmo slavas soli viņš spēra 1950. gada sākumā, ierakstu kompānijā “RPM” ierakstot savas pirmās dziesmas: “Singin' The Blues", “The Blues”, “My Kind of Blues” un citi. Taču viena no populārākajām kompozīcijām tiek uzskatīta “The Thrill Is gone”, kas izdota 1969. gadā. Savukārt, pēdējais izdotais mūziķa albums “Live” iznāca 2008. gadā.

Gan kā mūzika, tā arī ģitāras B.B Kinga dzīvē spēlējušas lielu lomu, īpaši tas redzams tajā, ka viņš saviem mūzikas instrumentiem piedēvējis vārdu “Lusilla”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas