Mūziķes Laimas Jansones un dzejnieka Gaiķu Māra dubultportrets


Trešdien, 7. martā, plkst. 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks pasākums Dubultportrets: mūziķe Laima Jansone un dzejnieks Gaiķu Māris.


Atspoguļojot abas muzeja pārstāvētās mākslas – literatūru un mūziku, Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina iepazīt divus jaunus māksliniekus, kuri katrs savā jomā tiek dēvēti par tīrradņiem.


Etnomuzikoloģe un koklētāja Laima Jansone ieguvusi starptautisku atzinību ar novatorisku un virtuozu kokles spēli, autentiskā tradīcijā balstot laikmetīgas ritma un skaņas versijas. Gaiķu Māris jeb Māris Rozentāls no Gaiķiem ceļu uz dzeju atradis ne caur lasītiem tekstiem vai literatūras studijām, bet intuitīvā pašizziņā radot dzeju, kas literatūras kritiķim Guntim Berelim ļauj viņu piepulcēt tādiem autoriem kā Juris Kunnoss, Uldis Bērziņš un Aivars Neibarts.


Pasākums iecerēts kā Ingas Surguntes (RMM) saruna ar māksliniekiem par publiskā tēla atbilstību personībai, par abu identitātes meklējumiem dzejā un mūzikā, par mākslas nozīmi un misiju šodien. Sarunas bagātīgi papildinās dzejas lasījumi un mūzikas atskaņojumi. Par vizuālo baudījumu pasākumā rūpēsies videomāksliniece Baiba Matisone.


Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17:30. Sarīkojuma laikā (no plkst. 17:30 līdz 19:00) bērniem būs iespēja piedalīties muzeja nodarbībā Kas muzejam vēderā? Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas