Nacionālajā teātrī pirmizrāde „Osedžas zemei”Ceturtdien, 12. janvārī, Nacionālajā teātrī pirmizrāde amerikāņu dramaturga Treisija Letsa lugai "Osedžas zeme", kas melnās komēdijas stilā risina sarežģītas ģimenes locekļu attiecības un ir viena no pašlaik pasaulē visvairāk iestudētajām amerikāņu lugām.

Tā kopš 2007. gada tiek spēlēta Brodvejā un rādīta vēl 32 valstu teātros, Alvis Hermanis šo lugu pirms trīs gadiem iestudējis Vīnes Burgteātrī.

 

Nacionālā teātra izrādes režisors ir , kurš šogad saņēmis "Spēlmaņu nakts" balvu par izrādi "Visi mani prezidenti". "Osedžas zeme" ir režisora pirmais iestudējums uz Nacionālā teātra lielās skatuves.

Izrādes režisors Valters Sīlis: "Šī izrāde ir par lēmumiem, kas palīdz ģimeni saglabāt, un tādiem, kas to grauj. Nav viegli atbildēt, kuri no šie lēmumiem ir pareizie. Varbūt daudz svarīgāk ir nevis akli zināt, kas ir labs un kas nē, bet par to šaubīties, lai varētu pārliecināties, ko es daru pieraduma vai kādu pieņēmumu dēļ un ko es daru tādēļ, ka nekā savādāk es uz šīs pasaules nevarētu izdzīvot."

"Jā, es esmu skatījies materiālus par citiem "Osedžas zemes" iestudējumiem, īpaši interesants man bija Annas Šapiro uzvedums Brodvejā. Bet es neskatījos, lai iespaidotos, drīzāk man kļuva skaidrākas atsevišķas vietas, kā viņi oriģinālzemē to uztver. Nav tā, ka esmu paņēmis no katra labāko, šī ir absolūti mana versija" atzīst režisors.

Izrādē spēlē Lolita Cauka, Daiga Gaismiņa, Zane Jančevska, Daiga Kažociņa, Lāsma Kugrēna, Uldis Anže, Uldis Dumpis, Juris Hiršs, Juris Lisners, Mārcis Maņjakovs, Jānis Skanis, Madara Botmane, Anete Saulīte.

Nākamās izrādes 16., 17., 20. un 26. janvārī.

Avots: svetkulaiks.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas