Nākošajā nedēļā Rīgā viesosies izcilais franču baritons Lorāns Nauri29. oktobrī plkst. 19:00 Lielajā Ģildē uzstāsies viens no pazīstamākajiem mūsdienu franču baritoniem Lorāna Nauri. Viņš izpildīs skaistākos franču komponistu Žorža Bizē, Gabriēla Forē, Kloda Debisī un Anrī Diparka vokālos skaņdarbus. Kopā ar Lorānu Nauri koncertā uzstāsies atzītā krievu dziedātāja, vairāku starptautisku vokālo konkursu laureāte Natālija Arhipova (soprāns) un izcilā krievu izcelsmes franču pianiste Jeļena Filonova.

Lorāns Nauri ir viens no pieprasītākajiem mūsdienu franču baritoniem. Savā radošajā darbībā dziedātājs spēj apvienot tādas šķietami nesavienojamas lietas kā baroka opera, Mālera dziesmas, operete un 20. gadsimta komponistu opusi.

Nauri absolvējis Marseļas konservatoriju un Gildholas mūzikas un teātra augstskolu Londonā. 1992. gadā viņš debitēja ar titullomu Dariusa Mijo operā „Kristofors Kolumbs” un kopš tā laika regulāri redzams uz pasaules vadošajām skatuvēm – Bastīlijas operā un Elizejas lauku teātrī Parīzē, Londonas un Strasbūras operteātros, kā arī Eksanprovansas, Glaibornas un Bādenbādenes festivālos. 2006. gadā Nauri debitēja ASV, uzstājoties Santafe operā.

Dziedātāja operas repertuārā ir grāfs Almaviva („Figaro kāzas”), Orests („Ifigēnija Aulīdā”), Eskamiljo („Karmena”), Žermons („Traviata”) un daudzas citas lomas. 2006. gadā viņš izpildīja Golo lomu Kloda Debisī operas „Peleass un Melizande” iestudējumā sera Saimona Retla vadībā Zalcburgas Lieldienu festivālā.
Lorānu Nauri īpaši saista baroka opera, viņa interese par Monteverdi, Pērsela un Ramo daiļradi savedusi viņu kopā ar tādiem diriģentiem un autentiskā izpildījuma meistariem kā Marks Minkovskis, Viljams Kristi un Džons Eliots Gārdiners. Taču ar tikpat lieliem panākumiem solists piedalījies Žaka Ofenbaha operešu „Daiļā Helēna” un „Orfejs ellē” iestudējumos.

Natālija Arhipova ir krievu soprāns, vairāku starptautisku vokālo konkursu laureāte. Piedalījusies operu iestudējumos Krievijā, Eiropas valstīs, Ķīnā, Dienvidkorejā, Libānā un citur. Paralēli operas iestudējumiem dziedātāja bieži uzstājas arī ar soloprogrammām.

Jeļena Filonova ir krievu izcelsmes franču pianiste, kura jau 10 gadu vecumā uzvarējusi Jauno talantu konkursā un 12 gadu vecumā sākusi koncertpianistes karjeru. Spožie panākumi Krievijā nodrošināja jaunajai pianistei arī strauju starptautisko karjeru – viņa koncertējusi gan kopā ar simfoniskajiem orķestriem, gan kameransambļu sastāvos Austrijā, Beļģijā, Kanādā, ASV, Čehijā, Somijā, Francijā, Vācijā, Izraēlā, Luksemburgā, Nīderlandē un citur. Kopš 1990. gada Filonova dzīvo un strādā Parīzē. Pianistes plašajā repertuārā ir skaņdarba no Baha līdz pat mūsdienu komponistiem.

29. oktobra programma Lielajā Ģildē ir veltīta Eiropas un Krievijas kultūrsaitēm un savstarpējām ietekmēm 19.–20. gadsimta gaitā. Mākslinieku izpildījumā dzirdēsim Žorža Bizē, Gabriēla Forē, Reinholda Gliēra, Kloda Debisī, Anrī Diparka, Pētera Čaikovska un Sergeja Rahmaņinova vokālos skaņdarbus.

Biļetes „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas