Nedēļas nogalē Kaspars Zemītis kopā ar kamerkori MoonBeams ieskandinās DobeliŠajā nedēļas nogalē, 14.maijā, plkst. 17.00 ģitārists Kaspars Zemītis kopā ar kamerkori MoonBeams diriģentes Noras Kalniņas vadībā aicina uz koncertu “Radīšana” Dobeles koncertzālē “Zinta” koncertsērijas “Radīšana” ietvaros. Koncertprogrammā skanēs pavasarīgi pastorāla mūzika korim un ģitārai.

Kaspara Zemīša virtuozā ģitārspēle un kamerkora MoonBeams meistarīgi sagatvotā koncertprogramma klausītājiem piedāvās pavasarīgi pastorāli meditatīvas sajūtās, skanot ģitāras solo ar Kaspara Zemīša oriģinālmelodijām un jaunākajām kormūzikas kompozīcijām kamerkora MoonBeams izpildījumā. Koncertā būs dzirdamas kompozīcijas no komponistiem: A. Maskata J. Lūsēna, J. Vaivoda, un J. Bernāta. Īpaša vieta koncertā būs ukraiņu izcelsmes pasaulslavenajam komponistam Valentīnam Silvestrovam, kura mūzikā īpaša uzmanība veltīta tieši pēcskaņai, kas veidojas, akordam izdziestot. Koncerta meditatīvajā noslēgumā – “Mesa” korim un ģitārai, ko Kaspars Zemītis sarakstījis pēc VAK “Latvija” un diriģenta Māra Sirmā pasūtījuma.

“Ģitārists Kaspars Zemītis ir gan lielisks sava aroda meistars, gan patīkams kompanjons jebkādā skatuves sadarbībā. Viņa komponētā Mesa korim un ģitārai iemieso cilvēcīgu vienkāršību, kur varam identificēties ik viens no mums. Neskatoties uz “Mesas” īpaši zemo reģistru, mūzika ir organiska un viegli uztverama,” saka kora diriģente Nora Kalniņa, piebilstot, ka “mūsu sirdis šajā pavasarī, kad notiek cīņa starp gaismu un tumsu, jo īpaši ilgojas pēc mirdzošā gaišuma, kas caurstrāvo “Mesu””.

Savukārt Kaspars Zemītis apliecina: ““Mesa” ir mana saruna ar Dievu mūzikā. Šodien asāk kā vēl nekad mēs redzam, cik svarīga ir lūgšana un līdzjūtība, un kā mūsu garīgais spēks spēj radīt un iedvesmot šajā laikā, kad tik daudz kas pasaulē tiek cietsirdīgi sagrauts.”

Kaspars Zemītis turpina par koncertsēriju “Radīšana”: “Šī programma man ir iespēja spēlēt “Mesu” kopā ar lielisku kori, kopā ar Noru Kalniņu, kura ir ne vien MoonBeams vadītāja, bet arī šī kolektīva dvēsele. “Radīšana” apvieno sevī ģitāras individuālo “dziedājumu” un plašo kora skanējumu mijiedarbībā. Prieks arī dzirdēt pavisam jaunus, nesen radītus kormūzikas darbus tieši šī kora izpildījumā. Īpaši atzinīgus iepriekšējo koncertu klausītāju vārdus esam saņēmuši par skaņdarba “Melanholiskais valsis” izpildījumu. Ceru, ka gan Dobelē, gan Rūjienā un Ikšķilē tiksimies vēl ar daudz klausītājiem, kuri alkst pēc kvalitatīvas un iedvesmojošas mūzikas.”

14.maijā plkst. 17.00 izskanēs koncerts Dobeles koncertzālē "Zinta". Nākošie koncerti 21.maijā plkst. 17.00 Rūjienas Sv. Bērtuļa ev. lut. Baznīcā un 12.jūnijā plkst. 11.30 Ikšķiles Sv.Meinarda ev.lut baznīcā. Rūjienā ieeja koncertā par ziedojumiem baznīcas ērģeļu remontam. Koncertsērijas “Radīšana” ietvaros jau ir izskanējuši koncerti Siguldā un Kuldīgā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas