Nedēļas nogalē svinēs jau desmitos Pārdaugavas svētkus18. maijā Arkādijas parkā un tā apkārtnē ar daudzveidīgu kultūras, izklaides un sporta notikumu programmu norisināsies jau desmitie Pārdaugavas svētki, kuru devīze šogad – “Es mīlu Pārdaugavu”! Svētku laikā iedzīvotāji aicināti svinēt kopā būšanu īpašā Rīgas un Latvijas daļā – Pārdaugavā.

Jau no plkst. 12.00 Arkādijas parkā un tā apkārtnē tiks nodrošināta daudzveidīga svētku programma, kurā ikviens – gan liels, gan mazs, varēs atrast sev interesantu nodarbi.

Uz skatuves Arkādijas parka virsotnē diena iesāksies ar Pārdaugavas izglītības, kultūras un sporta iestāžu, un citu organizāciju kolektīvu kultūras programmu, no 16.00 uz skatuves redzēsim grupas “Mës Dïvas” un “Audiokvartāls”, 17.00 apvienību “Kreisais Krasts”. Vakara programmā – “Samba de Riga” (18.00), “Imanta Dimanta” (19.00), jauna mūziķu grupa no Pārdaugavas – “Tornhill” (21.00), un balle kopā ar grupu “Kaidonis” (20.00 un 22.00).

Svētku noslēgumā (22.55) svētku apmeklētāji aicināti pie Māras ezera uz “dzirksteļošanas” mirkli. Ikviens, kurš būs paņēmis līdzi savu brīnumsvecīti vai “dzirksteļstrūklakas” svecīti varēs piedalīties kopējā dzirksteļošanā.

Svētku laikā Arkādijas parkā – amatu, rokdarbu, eksperimentu un citas radošās darbnīcas, izstādes, spēles, stafetes, konsultācijas un atrakcijas, kuras piedāvās Pārdaugavas kultūras, izglītības un sporta iestādes, organizācijas, uzņēmumi un aktīvisti. Darbosies svētku tirdziņš un brīvdabas kafejnīcas.

Sporta centrā Uzvaras parkā notiks virves vilkšanas sacensības, pludmales volejbola turnīri, bērnu riteņbraukšanas sacensības un citas sportiskas aktivitātes.

Pie Māras ezera jau trešo gadu “Pārdaugavas radošais centrs” ar draugiem un partneriem rīkos radošo notikumu kafejnīcu. Skvērā pie Ojāra Vācieša muzeja apmeklētājus sagaida gardumi no Street Food Latvia, dzīvā mūzika, zaļās darbnīcas, bērnu balansa ritenīšu un kājminamo skūteru vienības brauciens, kino skatīšanās un citas aktivitātes. Tiks piedāvāta iespēja doties izbraucienā pa Māras ezeru ar laivām un SUP dēļiem.

Rīgas Katoļu ģimnāzijas teritorijā apmeklētājus sagaidīs īpaša, mīlestības tēmai veltīta programma, “fotostūrīši” un radošās darbnīcas.

Svētkos piedalās arī apkārtnes muzeji. Ojāra Vācieša muzejs no 16.00 aicina uz “Astoņu kustoņu” bērnu un ģimenes svētkiem – radošo darbnīcu “Putnu dārzs”, rotaļām ar Ilgu Reiznieci un uzvedumu “Punktiņš, punktiņš, komatiņš”. Muzejā notiks arī dokumentālā kino vakars un nakts koncerts “Dūdievieņš” muzeja dārzā, kurā piedalīsies Jānis Elsbergs, Ieva Parša, Guntars Grasbergs, Edgars Saksons un Aldis Liepiņš. Jāņa Akuratera muzejs no 12.00 aicina baudīt autentisku 30. gadu atmosfēru, aplūkojot muzeja ekspozīciju un māksliniekam Jānim Zegneram veltītu izstādi „Trīs stāsti un mirkļu mirdzums”. Plkst. 18.00 notiks Jāņa Akuratera lugas „Taisnības meklētāji” improvizēts lasījums, bet no plkst. 22.00 Latvijas PEN kluba lasījumi.

Bufetē - picērijā "Ansamblis" no plkst. 21.00 muzicēs Imants Daksis.

Svētku pasākumos ieeja bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas