Nedēļas nogalēs būs atvērts topošais Aviācijas muzejs Spilvē

Sākot no 19. maija, katru nedēļas nogali varēs apmeklēt topošo Aviācijas muzeju un lidlauku Spilvē. Kā ziņo SIA „Rīgas nami”, topošais muzejs un lidlauks būs atvērts sestdienās un svētdienās no plkst. 11.00 līdz 17.00.


Lidostas „Spilve” centrālā ēka ir iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, un tagad tur tiek veidots Aviācijas muzejs. Topošā Aviācijas muzeja apmeklētājiem izveidotajā ekspozīcijā ir iespēja apskatīt tādu lidaparātu eksponātus kā „ FARMAN 4”, „ Flying Flea”, Bower Bi Baby un „AN -2”.


Tiek piedāvāts noskatīties filmu par aviācijas vēsturi un Spilves attīstības plāniem, kā arī ielūkoties kino žurnālu „ Padomju Latvija” arhīvos.


Ekspozīcijā ir pieejami materiāli par aviācijas vēsturi, fotogalerija par 2011. gada Aviācijas svētkiem Spilves lidlaukā, kā arī vēsturiskie aviācijas formas tērpi.


Apmeklētājiem tiek piedāvāts apskatīt lidmašīnu eksponātus arī ārā ekspozīcijā.


Ieejas maksa pieaugušajiem ir viens lats, bērniem, studentiem un pensionāriem – 50 santīmu. Bērniem līdz septiņiem gadiem, cilvēkiem ar speciālām vajadzībām un viņu pavadoņiem ieeja ir bez maksas. Ekskursija gida pavadībā latviešu valodā ir trīs lati, angļu valodā – pieci lati.


Uz Spilves lidlauku var nokļūt ar 3. maršruta autobusiem, jābrauc līdz pieturai „Māju celtniecības kombināts”.


2011. gadā SIA „Rīgas nami” atsāka tradīciju organizēt tradicionālos aviācijas svētkus Spilves lidlaukā. Šogad Aviācijas svētki notiks 25. un 26. augustā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas