Neparasti mīlasstāsti ar stendapu un jubilejas filmu “Kritušie eņģeļi”Sestdienas, 4. decembra, vakarā plkst. 18.30 filmas seansu “Kritušie eņģeļi” (1995) papildinās stand-up mākslinieces, literātes Ingas Gailes un kolēģu Sanitas Grīnas un Maksima Trivaškēviča ievads. Vakara viesi dalīsies neparastos mīlasstāstos no pagājušā gadsimta 90. gadiem, iedvesmojoties no filmas režisora Vona Karvaja daiļrades.

Atmosfēriska dūmaka Honkongas ielās un neparasti mīlasstāsti, aukstasinīgas apšaudes un nevainīga sapņošana nelielā šaurībā – to sagaidīsiet kinoteātra “Kino Bize“ jubilejas programmā, kura šogad retrospektīvi atskatīsies uz režisora Vona Karvaja paveikto 90. gados un to izskaņā. Kinoteātra devītās jubilejas svinības tiks atzīmētas ar četrām Vona Karvaja zināmākajām filmām. Nedēļas garumā no 3. līdz 10. decembrim katra no tām tiks demonstrēta divos seansos ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Vona Karvaja retrospektīvu sestdienas vakarā turpinās viens no meistara zināmākajiem kinodarbiem – 1995. gada attiecību drāma ar trillera žanra elementiem ”Kritušie eņģeļi”. To raksturo nepiespiesta dzīves īstenība un Honkongas nakts kolorīts, ko pavada gan mājas video estētiskais atsvešinājums, gan vilciena sliežu klaboņa filmas skaņu celiņā. Sarkanās krāsas nianses te tuvina, te attālina galvenos varoņus, kurus vieno pilsēta un vēlme dzīvot un mīlēt citādi.

Kinoteātra “Kino Bize” jubilejas filmu programma tiks atklāta jau šovakar ar filmu “Čankinas ekspresis” un režisora Roberta Kuļenko ievadvārdiem. To turpinās arī filmu “Laimīgi kopā” (1997) un “Noskaņojums mīlēt” (2000) seansi līdz pat 10. decembrim.

Filmas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā tiks demonstrētas kinoteātrī no 3. līdz 10. decembrim. Biļetes iepriekšpārdošanā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas